خلاصه کتاب قانون جذب اثر استر و جری هیکس

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب
خلاصه کتاب قانون جذب استر هیکس

فهرست مطالب

با مطالعه خلاصه کتاب قانون جذب اثر استر و جری هیکس یاد می گیرید که چگونه رهبر سرنوشت خود باشید و قانون جذب واقعی را درک می کنید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که افکار شما چقدر قدرتمند هستند؟ آیا آنها می توانند بیش از تجربیات خصوصی باشند که بر تصمیمات شما تأثیر می گذارند؟ امروز در سایت نگرش نیک می خواهیم قانون جذب را بررسی کنیم، قانون جذب می گوید:

افکار، نیروهای قدرتمندی هستند که واقعیت های ما را شکل می دهند.

گفته می شود که این مفهوم به لطف حضرت ابراهیم به دنیا رسیده است. حالا می ‌پرسید ابراهیم کیست؟ به گفته نویسندگان، استر و جری هیکس، آبراهام یک موجود واحد نیست، بلکه گروهی از موجودات غیر فیزیکی است که از طریق استر ارتباط برقرار می کنند. حالا، قبل از اینکه ابرو را بررسی کنیم، این را بشنوید.

پیام کلی استر و جری هیکس نویسندگان کتاب قانون جذب درباره پیشگویی های عرفانی یا پدیده های ماوراءالطبیعه نیست، بلکه یک راهنمای عملی برای کشف قدرت ذهن انسان است. همانطور که ابراهیم گفته است، قانون جذب بر اساس یک اصل ساده عمل می کند: این قانون مانند را جذب می کند. افکار و احساسات خود را به عنوان برنامه هایی تصور کنید که به جهان ارسال می شوند و تجربیاتی را جذب می کنند که با آنها طنین انداز می شوند.

این مانند یک ایستگاه رادیویی است و شما می توانید فرکانس را انتخاب کنید. چیزی که هیجان انگیز است این است که شما کنترل ایستگاه را در دست دارید. به عبارت دیگر: شما می توانید عمداً افکار و احساسات خود را شکل دهید و بر تجربیاتی که جذب می کنید تأثیر بگذارید.

شما می توانید فرمان زندگی خود را داشته باشید و سفر خود را بر اساس سیگنال هایی که ارسال می کنید هدایت کنید. اگر نام این سفر را «تجربه ابراهیم» نمی ‌دانید، آن را یک فرو رفتن عمیق در تفکر مثبت از طریق نیروی ذهن ذاتاً موجود در نظر بگیرید.

برای ساختن بهترین زندگی خود آماده اید؟ بیاید شروع کنیم!

 

زندگی خود را با یک ذهن مغناطیسی گسترش دهید

آیا تا به حال به ذهن خود به عنوان یک آهنربا فکر کرده اید؟ خوب، قانون جذب نشان می دهد که افکار شما دارای خواص مغناطیسی هستند. آنها می توانند تجربیاتی را به دست آورند که با فرکانس ها مطابقت دارد. به این موضوع فکر کنید: چه آفتابی و چه طوفانی، افکار شما سیگنال منحصر به فردی را به جهان می فرستند.

این سیگنال ‌ها مانند چراغ‌ های خانه عمل می ‌کنند و تجربیاتی را که با آنها طنین ‌انداز می ‌شود، به‌ دست می ‌آورند. وقتی افکار شما در جنبه مثبت طیف قرار دارند، سیگنال «ارتعاش خوب» را ارسال می کنید. نتیجه؟ شما شروع به مشاهده اتفاقات خوب بیشتری می کنید. از سوی دیگر، اگر افکار شما در زباله‌ دانی فرو رفته است، فرض کنید ممکن است متوجه شوید که یک یا دو ابر طوفانی را جذب می ‌کنید.

نویسندگان دیدگاه جالبی را در آموزه‌ های خود ارائه می‌ کنند: در حالی که شما خود را موجودی فیزیکی در دنیای فیزیکی می ‌بینید، چیزی بیشتر از آنچه به چشم می‌ آید برای شما وجود دارد. آنها پیشنهاد می کنند که شما بسط انرژی منبع غیر فیزیکی هستید که به آن “وجود درونی” شما می گویند. همچنین ممکن است آن را “خود برتر” یا “روح” خود بنامید.

گفته می شود که بخش فیزیکی شما در طول زندگی، شما را راهنمایی می کند. به آن به عنوان قطب نمای زندگی خود فکر کنید. وجود درونی شما چه ربطی به قدرت افکار دارد؟ خوب، نیروگاه ذهنی، شما را قادر می سازد تا افکار خود را در جهان منتشر کنید. مطابق با اصل ” جذب همانندها”، این سیگنال های فکری مانند آهنربا عمل می کنند و تجربیاتی را که با فرکانس افکار شما مطابقت دارند به سمت شما می کشند.

  خلاصه کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو

چیزی که در کل این سناریو شگفت انگیز است، این است شما قدرت مغناطیسی را در اختیار دارید. شما رهبری افکار و تجربیاتتان هستید. وجود درونی شما صرفاً تشویق کننده خودتان است، همیشه آماده است تا شما را تشویق کند که بهتر عمل کنید. برای عملی ساختن مغناطیس ذهنی و دریافت پاداش آن، ابتدا باید ذهن خود را آموزش دهید.

با مشاهده افکار خود شروع کنید، سپس عمدا آنها را به سمت مثبت هدایت کنید. اتفاقات کوچک اما مثبت روزانه را جشن بگیرید، در طول مسیر، قدردانی کنید و در هر فرصتی که به دست آوردید، خوش بینی را تمرین کنید. شما آهنربای ذهنی خود را جلا می دهید و آن را قوی تر و جذاب تر می کنید.

به یاد داشته باشید، هر چه بیشتر روی چیزهای خوب تمرکز کنید، مثبت اندیشی بیشتری را وارد زندگی خود خواهید کرد. خواه موفقیت در کار، خوشبختی در روابط یا چیزی منحصر به فرد مانند یک سرگرمی جدید و کامل، افکار شما می تواند به شما در جذب خواسته هایتان کمک کند. با نکات مثبت هماهنگ شوید و ببینید به کجا شما را هدایت می کند.

 

احساسات، مسیریاب (GPS) شما هستند تا در مسیر خود بمانید

اکنون که می دانید برای حفظ یک ذهن مغناطیسی چه چیزی لازم است، بیایید وارد حوزه احساسات شویم، که قانون جذب را تقویت می کند. احساسات خود را به عنوان یک GPS داخلی تصور کنید که نشان می دهد آیا افکار شما با خواسته های شما همسو هستند یا خیر.

احساسات مثبت مانند شادی، آرامش یا هیجان نشان می دهد که شما در مسیر درستی هستید، در حالی که احساسات منفی به اصلاح مسیر اشاره می کند. در اینجا یک نکته ارزشمند از نویسندگان آمده است: زندگی روزمره خود را به عنوان یک سرگرمی و قانون خرید در نظر بگیرید. شما دارای انرژی احساسی هستید که آماده تبادل تجربیات مثبت است.

طبیعتاً همه چیز مطابق میل شما نخواهد بود، اما هدف شما این است که به دنبال تجربیاتی باشید که با احساسات شما طنین انداز شود.

برای استفاده روزانه از سیستم راهنمایی، باید احساسات خود را تنظیم کنید. آنها را به عنوان علائم جاده ای در مسیر خود ببینید که سفر شما را راهنمایی می کنند، نه صرفاً احساسات واکنشی.

وقتی احساس خوبی دارید، یعنی در مسیر درست قرار گرفته اید. با این حال، روحیه ضعیف نشان ‌دهنده نیاز به بازسنجی، فرصتی برای ارزیابی و تنظیم مجدد افکارتان با اهدافتان است. پس به یاد داشته باشید که احساسات شما فقط احساسات نیستند. آنها سیستم ناوبری شخصی شما هستند که شما را به سمت خواسته هایتان راهنمایی می کنند.

شما با تنظیم نشانه های احساسی و افکار خود بر این اساس، در مسیر درست باقی می مانید. اکنون بیاید با مهارت های ناوبری قلمرو جدیدی را کشف کنیم: “هنر اجازه دادن”

 

یاد بگیرید که حمایت کائنات را بپذیرید

افکار خود را روی یک فرکانس مثبت و GPS احساسی خود تنظیم کنید. شما چیزهای بزرگی را به سمت خود جذب می کنید. بخش مهم این است که اجازه دهید این چیزها به طور مداوم وارد زندگی شما شوند. ممکن است اجازه دادن، غیرفعال به نظر برسد، اما بهتر از نشستن و منفعل بودن است.

این در مورد هماهنگ کردن خود با فرکانس های مثبت است و کمی شبیه شماره گیری بوسیله یک ایستگاه رادیویی است. برای دریافت موسیقی باید در همان فرکانس باشید. همین امر در مورد جذب خواسته های شما نیز صدق می کند. هنگامی که قصد دارید آنها اتفاق بیفتند، باید اطمینان داشته باشید که آنها خواهند شد. اما واقعاً چگونه اعتماد کنید؟

  خلاصه کتاب 48 قانون قدرت اثر رابرت گرین

اول از همه، هر گونه شک و تردید را کنار بگذارید. اگر ذهن شما یک ایستگاه رادیویی است، پس شک همان استاتیکی است که فرکانس انتخابی شما را مختل می کند. در عوض، باور داشته باشید که کائنات در تلاش است تا خواسته های شما را به شما برساند. هر زمان که شک و تردیدی پیش آمد، خوش بینی را افزایش دهید و به سفر خود ایمان داشته باشید.

ثانیاً، برای مهمترین چیزهایی که در حال حاضر می خواهید جا باز کنید. به عنوان مثال هر روز صبح یک هدف بزرگ و بلندمدت مانند داشتن یک خانه جدید را تصور کنید. سپس، افکار منفی که در اطراف آنها ظاهر می شوند را بررسی کنید. اگر زندگی شما مملو از این افکار است، ممکن است تجارب جدید و مثبت ریشه دوانده و شما را متقاعد کنند که امکان پذیر هستند.

پس آماده باشید تا باورهای قدیمی را پاک کنید و فضایی برای باورهای جدید ایجاد کنید. از خواسته های خود به عنوان لنگر تعیین کننده استفاده کنید. و برای ساده‌ تر کردن این کار، روزهای خود را به بخش ‌های کوچک ‌تری از اهداف منحصر به ‌فرد تقسیم کنید. به یاد داشته باشید، هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید، بخش جدیدی برای تمرین عادت اجازه دادن است.

شما می توانید با یک رویکرد منظم و ذهنیت مثبت، فضای مورد نیاز خود را ایجاد کنید تا بنشینید و ببینید که اهدافتان به دستاوردهای ملموس تبدیل می شوند. اما آیا جزئیات واضحی در مورد اهداف خود دارید؟ اگر دارید، عالی است، زیرا این همان چیزی است که در ادامه به بررسی آن می ‌پردازیم: دنیای قدرتمند تصویرسازی ذهنی.

 

برای رسیدن به خواسته های خود به خوبی تصور کنید

آیا تا به حال خود را در حال رویاپردازی و کشیدن تصاویر واضح از چیزی که می خواهید گرفتار کرده اید، اما در پایان روز به طور غیرمنتظره ای آن را دریافت می کنید؟ شما در تمام مدت از تجسم برای نشان دادن یک خواسته استفاده می کردید و حتی آن را متوجه نشدید! به طور واضح، تجسم خوب به معنای ایجاد تصاویر ذهنی واضح از خواسته های خود، از ایده تا نتیجه است.

مثل این است که یک سینمای شخصی در ذهن خود داشته باشید، جایی که شما کارگردان و بازیگر اصلی آن هستید و تمام جزئیات یک آرزو یا یک هدف را با هم مجسم می کنید.

بنابراین، چگونه برای موفقیت در تجسم تسلط دارید؟ با اختصاص دادن یک زمان آرام هر روز برای ساخت فیلم ذهنی خود شروع کنید. چشمان خود را ببندید و تصویری از خواسته های خود ترسیم کنید که گویی در حال وقوع هستند. لذت دستیابی به اهداف خود، غرور غلبه بر هر چالشی و رضایت از زندگی را آنگونه که می خواهید احساس کنید.

تمام حواس خود را در این فرآیند درگیر کنید. در این سناریو چه چیزی را می توانید ببینید، بشنوید، حس کنید، بچشید و ببوید؟ بگویید که همیشه آرزوی ثروتمند شدن را داشته ‌اید، اما پس از آن دستیابی به ثروت مریض می ‌شوید و ازدواج ناموفقی را تجربه می کنید. این تجربه باعث می شود که رفاه را با نتایج منفی مرتبط کنید، بنابراین شما را از دنبال کردن ثروت منصرف می کند.

نویسندگان پیشنهاد می ‌کنند که خواسته هایتان، مانند ثروت را از تداعی ‌های منفی نامرتبط، مانند عدم سلامت و روابط ناخوشایند، جداسازی کنید. این سناریو جوهر تجسم مؤثر را نشان می‌ دهد: تمرکز بر تجربیاتی که می‌ خواهید جذب کنید، و عمداً آنهایی را که نمی ‌خواهید حذف کنید.

  خلاصه کتاب 168 ساعت اثر لورا واندرکام

به عبارت دیگر، شما آگاهانه فرکانس پخش افکار خود را انتخاب می کنید و آنها را با زندگی مورد نظر خود هماهنگ می نمایید. در مرحله بعد، شما باید واقعاً به تصوراتتان باور داشته باشید.

برای اینکه آنها احساس حقیقت کنند، جزئیات منحصر به فرد باید برای شما ملموس و واقعی باشد. آیا می خواهید با نوع خاصی از خانه، در یک مکان خاص، زندگی پر رونق داشته باشید؟ اینها را یادداشت کنید و به اصل “مانند، مانند را جذب می کند” توجه کنید.

وقتی سیگنال ‌های قوی و مشخصی از خواسته‌ های خود ارسال می ‌کنید، به احتمال زیاد آن تجربیات را به زندگی خود جذب خواهید کرد. آیا مشتاق تبدیل خواسته های بیشتر به نتایج زندگی واقعی هستید؟ بیایید ببینیم تطبیق ارتعاشی چگونه می تواند این روند را تسریع کند.

 

با حالات مناسب همراه باشید

تطبیق ارتعاش ممکن است شبیه چیزی خارج از یک رمان علمی تخیلی به نظر برسد، اما در واقع یک ابزار قدرتمند در قانون جذب است. همه چیز به این بستگی دارد که فرکانس ذهنی و عاطفی خود را با خواسته های خود هماهنگ کنید. اما چگونه می توانید خود را با فرکانس خواسته هایتان تنظیم کنید؟

ساده: شما باید به طور مداوم افکار و احساسات خود را با اهداف خود هماهنگ کنید. به عنوان مثال، اگر هدف شما شادی بلندمدت است، به طور مداوم بر روی افکاری تمرکز کنید که روزانه باعث شادی می شوند. اگر این موضوع موفقیت در کار است، افکاری را که در حین انجام وظایف روزانه به شما حس موفقیت می دهد را مد نظر قرار دهید.

در نهایت، هرچه وضعیت فعلی شما با نتایج دلخواه شما همسوتر باشد، دستیابی به آنها سریعتر و آسانتر خواهد بود. مجسمه سازي را تصور كنيد كه به تدريج تصويري را كه در ذهن دارید منعکس می کند. ما باید فعالانه تجربیات خود را به گونه ای شکل دهیم که امیال ما را منعکس کنند.

این شکل دهی آگاهانه یا تطابق ارتعاشی به ما کمک می کند تا آرزوهای خود را به دستاوردهای ملموس تبدیل کنیم. اکنون، شایان ذکر است که این عمل مربوط به تظاهر یا عدم صداقت نیست. شما باید به طور واقعی به دنبال و پرورش احساساتی باشید که با اهداف شما در زندگی طنین انداز است.

برای بهترین نتیجه، در فعالیت هایی شرکت کنید که باعث لبخند و خنده شما می شود، با افراد موفق وقت بگذرانید و از طریق مدیتیشن و خود اندیشی برای ایجاد آرامش، آگاهی ذهن را تمرین کنید.

در اصل، تطابق ارتعاشی به تبدیل شدن به هر ارزشی اشاره دارد که می خواهید در سطح ذهنی و احساسی تجسم کنید. شما با ترکیب قصد، تمرکز و احساسات، می توانید با الزاماتی که زندگی رویاییتان را تشکیل می دهند، هماهنگ شوید.

 

خلاصه نهایی

اگر زندگی یک نمایش است، پس شما میزبان آن هستید و افکار شما آهنگ هایی هستند که می نوازید تا چیزهایی را تجربه کنید. به یاد داشته باشید: شما در حال حاضر با یک ذهن مغناطیسی و یک GPS احساسی قابل اعتماد برای رسیدن به هر هدفی که برای خود تعیین کرده اید، مسلح شده اید. به علاوه، این قدرت را دارید که اجازه دهید چیزهای خوب در زندگی شما جاری شود.

در زمان تردید، به توانایی ذاتی خود برای تجسم زندگی ایده آل خود تکیه کنید. سپس، ارتعاشات مناسب را برای ایمنی، حفظ کنید. در اصل، قانون جذب درباره مثبت اندیشی است. بنابراین، ادامه دهید، آن را در آغوش بگیرید و بهترین زندگی را برای خود بسازید.

Rating 4.16 from 30 votes

آموزش پیشنهادی و مکمل

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کیان
محمد کیان
8 ماه قبل

عالی بود

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×