خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اِکر

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

در این مطلب می خواهیم خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اِکر را با هم بخوانیم و نکات بسیار جالبی در مورد ثروت و ذهن ثروت ساز یاد بگیریم که مطمئنم نمی دانستید.

 

الگوهای فکری خاص، ثروت ما را از قبل تعیین می کنند

خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند تی هارو اکر نگرش نیک

رابطه هر کسی با پول و ثروت متفاوت است. برخی از افراد هر چیزی را که لمس می کنند به طلا تبدیل می شود. افراد دیگر با یک فکر هوشمندانه تجاری، پول زیادی را به دست می آورند و سپس مغرور می شوند و تمام ثروت خود را با سرمایه گذاری اشتباه از دست می دهند!

بسیاری از مردم فکر می کنند زمانی که دانش درستی را در مورد استراتژی های کسب و کار و مدیریت مالی بدست می آورند، دیگر به طور خودکار از نظر مالی موفق می شوند. اما باید بدانند که درآمد و مبادلات پولی آنها بستگی به مهارت ‌ها، شانس و سرنوشت ندارد، بلکه وابسته به الگوهای فکری ناخودآگاهی است که درون همه انسان ها وجود دارد.

هر کسی دارای ساختارهای فکری خاصی است که به طور دائم در ذهن خود ذخیره می کند. میلیونرها برای ثروتمند شدن برنامه ریزی می کنند، در حالی که سایر افراد برای رسیدن به سطح درآمد متوسط یا کم برنامه ریزی می کنند.

تجربیات دوران کودکی این الگوهای فکری را شکل می دهند و رفتار ما را تا حدی هدایت می کنند و در نتیجه، مستقیماً بر سطح ثروت ما تأثیر می گذارند. ناخودآگاهِ افراد مانند یک ترموستات عمل می کند. اگر ترموستات آنها خیلی پایین باشد، به محض اینکه مقداری پول نقد اضافی به دستشان می رسد، پول خود را به طرق مختلف دور می اندازند. اما، اگر ترموستات آنها بالا باشد، بلافاصله پول خود را پس انداز می کنند و معمولاً از رشد ثروت خود مطمئن می شوند.

اکثر مردم برای کسب درآمد کم تلاش می کنند، به این معنی که بسیاری از افراد پتانسیل ثروتمند شدن را دارند اما تعداد کمی از آنها موفق می شوند که ثروتمند بمانند و ثروت خود را بطور پایدار جمع کنند.

در مقابل، میلیاردرهای خودساخته ای مانند دونالد ترامپ ممکن است در مواقعی مقادیر غیرقابل توصیفی از پول خود را از دست بدهند، اما دوباره برای کسب آن تلاش می کنند زیرا مانند میلیاردرها فکر می کنند. هر کسی که می ‌خواهد از میلیاردرها پیروی کند، باید یاد بگیرد که الگوهای فکری قدیمی خود را نادیده بگیرد و تفکر میلیونری را جایگزین آنها کند.

 

الگوهای فکری ما بر اساس آنچه والدینمان در مورد پول به ما یاد داده اند شکل می گیرد.

ذهن ما مانند رایانه‌ هایی است که مهم ‌ترین برنامه‌ ها در دوران کودکی در آن نصب شده‌ است. بنابراین الگوهایی که در درون ذهن ما تثبیت شده ‌اند بر اساس برداشت ‌های اولیه ما هستند. چیزهایی که در دوران کودکی والدین ما به طور مکرر در مورد پول می ‌گفتند، برای همیشه در ذهن ما ذخیره می ‌شود، ایده‌ های ما را شکل می‌ دهد و در نهایت نحوه تفکر ما را در مورد ثروت آینده تعیین می ‌کند.

جملاتی مانند «پول ریشه همه بدی ‌ها است»، «پول روی درخت ‌ها رشد نمی‌ کند» و «شما نمی‌ توانید خوشبختی را بخرید» از دوران کودکی در ذهن ما به‌ عنوان نقشه ‌ی پول ما تثبیت شده اند و بر دیدگاه ما درباره ثروتمند شدن تأثیر گذاشته اند.

ما می توانیم با والدین خود هم‌ذات‌پنداری کنیم و طرز تفکر آنها را بپذیریم، یا می توانیم طغیان کنیم و نگرش آنها را رد کنیم. ما می توانیم در مورد پول و ثروت در مقیاسی مشابه با والدین خود فکر کنیم یا برنامه هایمان را در زمینه بدست آوردن پول کاملاً متفاوت انجام دهیم. با این حال، مقاومت، به تنهایی برای شکستن الگوهای مالی شما کافی نیست.

زیرا افرادی که شورش می کنند اغلب با انگیزه اشتباه برای دستیابی به ثروت هدایت می شوند. آنها در واقع نمی خواهند ثروتمند شوند، بلکه می خواهند فقط علیه والدین بی پول خود به پا خیزند یا نسبت به آنها احساس برتری کنند.

رفتاری که افراد از والدین خود در مورد ثروتمند شدن در دوران کودکی می آموزند بسیار قدرتمند است، بطوری که اگر به درستی روی تغییر نگرش خود کار نکنند، تمام پول خود را به سرعت از دست خواهند داد. اما کسانی که در سنین جوانی یاد می ‌گیرند که «هر چیزی با پول امکان ‌پذیر است»، آسان‌ تر می توانند کسب درآمد کنند، زیرا انگیزه آزاد و مستقل بودن از طریق ثروت را می ‌توان با پول ارضا کرد.

 

ما ناخودآگاه استراتژی های ثروتمند شدن والدین خود را بازتولید می کنیم.

نگرش درونی ما نسبت به پول و ثروت نه تنها براساس آنچه در مورد پول از والدین خود می شنویم، بلکه براساس یک الگوی رفتاری مشروط به طور خاص شکل می گیرد. یعنی این نگرش برگرفته از روشی است که والدین ما براساس آن، پول به دست می آورند و با آن کار می کنند.

برایتان در دوران کودکی پیش آمده است که از مادرتان درخواست پول کردید و او به شما گفت از پدرتان بخواهید. بنابراین این تصور که مرد مسئول امور مالی است و زن نمی تواند پول را مدیریت کند در ذهن شما شکل گرفت. یا اگر والدین شما مثلاً در جنگ یا یک بحران اقتصادی زندگی کرده‌ اند، تجربه کمبود مالی آنها بر الگوهای رفتاری شما تأثیر می‌ گذارد و شما همیشه فکر می‌ کنید که هرچه پول دارید، هرگز نمی‌ تواند کافی باشد.

تجربیاتی که ما در جوانی کسب کرده ایم بعنوان اولین قدم های ما در برخورد با پول ضروری است زیرا رفتار والدین خود را دقیقاً مطالعه و آنها را در ناخودآگاه خود ذخیره کرده ایم و وقتی در جوانی شروع به کسب درآمد می کنیم، الگوهای درآمدی والدین خود را بصورت ناخودآگاه تقلید می کنیم.

بعنوان مثال پدر تی هارو اِکر بعنوان یک سازنده بارها و بارها در خرید و فروش خانه ثروت زیادی به دست می آورد و سپس کل سود خود را در پروژه های جدید سرمایه گذاری می کرد و همیشه آن را از دست می داد. اِکر نیز در تجارت خود از این روش تقلید کرد، بدون اینکه ریشه شکست خود را بفهمد.

  خلاصه کتاب وقتی بمیری چه کسی برایت گریه می کند اثر رابین شارما

انسان براساس عادت ها شکل می گیرد و وقتی چیزی را می آموزد، نمی تواند به راحتی آن را حذف کند. ما فقط می ‌توانیم از ساختارهای فکری والدین خود جدا شویم، نسبت به آنها آگاه باشیم و آگاهانه کلید را برگردانیم.

 

قبل از تغییر طرز تفکر خود، یک فهرست کامل تهیه کنید.

دست یابی به رفاهی که انتظارش را داریم، معمولاً وابسته به یک محیط ناخودآگاه درونی است و کمتر به عوامل بیرونی مربوط می ‌شود. اما هیچ وقت برای تغییر آن دیر نیست. اولین قدم برای موفقیت مالی این است که بدانید در الگوی فکری ناخودآگاه درونی قرار گرفته اید و به همین دلیل است که ثروتمند نمی شوید.

هنگامی که الگو را شکستید، کار بعدی که باید انجام دهید این است که بدانید:

  • این الگوها از کجا آمده است؟
  • کدام عادت ها و الگوهای رفتاری را از والدین خود آموخته اید؟
  • این الگوها چه تأثیری روی شما داشته است؟
  • خودتان از کدام الگوهای فکری پیروی می کنید؟
  • برای رسیدن به چه میزان ثروت برنامه ریزی می کنید؟
  • از کدام استراتژی های ناخودآگاه برای بالا نگه داشتن موجودی حساب خود استفاده می کنید؟

با نوشتن نحوه برخورد الگوهای شما با مسائل مالی و اینکه کدام یک از گفته های والدینتان در ذهن شما ریشه دارد و بر رفتار شما تأثیر گذاشته است، یک نمای کلی از برنامه ریزی مالی خود را ارائه دهید. آیا شنیدن مدام «ما نمی‌ توانیم آن را بپردازیم» باعث شد تا این باور را داشته باشید که هرگز نمی‌ توانید چیزی را بپردازید؟ تجزیه و تحلیل وضعیت مالی فعلی شما می تواند در زندگیتان تاثیر بگذارد زیرا به شما حس برنامه ریزی می دهد.

مقدار پول موجود در حساب بانکی به شما نشان می دهد که در حال حاضر چه مقدار پولی را از قبل تنظیم کرده اید و آیا باید بیشتر خرج کنید یا پس انداز کنید. موفقیت یا شکست در سرمایه‌ گذاری نشان می ‌دهد که ما ناخودآگاه به سمت سود یا زیان می ‌رویم. هنگامی که متوجه این موضوع شدید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روش دیگری را برای تغییر تفکر خود در پیش بگیرید. یعنی الگوهای فکری قدیمی را با الگوهای فکری جدیدی که به سمت ثروت می رود جایگزین کنید.

 

الگوهای قدیمی را با اصول راهنما و رفتار جدید از بین ببرید.

خلاصه کتاب رازهای ذهن ثروتمند

متأسفانه ثروتمند شدن فقط با خواندن کتاب، دانستن نظریه ها و شنیدن کارهایی که برای کسب درآمد میلیونی باید انجام دهید بدست نمی آید. ما باید اطلاعات قدیمی در مورد پول را در ذهن خود بازنویسی کنیم، نه اینکه فقط اطلاعات جدید را ذخیره کنیم.

نگرش‌ هایی که ما نسبت به پول در دوران جوانی اتخاذ کرده ‌ایم، به ‌طور منظم جلوی چشممان بیان می ‌شد. اگر بخواهیم آنها را تغییر دهیم، باید اصول جدید و بهتری را در مورد پول و ثروت پیدا کنیم و عادت کنیم آنها را مانند یک مانترا برای خودمان تلفظ کنیم. به طور خاص، این بدان معناست که وقتی هر روز عصر رویکردهای افراد ثروتمند را با صدای بلند برای خودمان تکرار می کنیم، آنها به آرامی در طرز فکر ما جا می گیرند و ما شروع به مبادله طرز فکر متعارف با طرز تفکر میلیونر می کنیم.

بعنوان مثال با خود تکرار کنید: “من ذهن میلیونر دارم” یا “من برای کسب درآمد بیشتر تلاش می کنم.” البته، این طرز تفکر در محفظه ذخیره ‌سازی ذهن شما تنها در صورتی می‌ تواند جایگزین شود که شما تغییرات رفتاری آگاهانه ای را ایجاد کنید.

فقط زمانی می توانید چیز جدیدی یاد بگیرید که خودتان آن را انجام دهید.

ما انسان ها موجودات عادت هستیم و هرکسی که می خواهد رابطه خود را با پول تغییر دهد، باید عادات خود را تغییر دهد. با انجام این کار، تی هارو اکر به طور آگاهانه الگوی رفتاری را که از پدرش گرفته بود شکست، یک فروشگاه تناسب اندام تاسیس کرد و قبل از اینکه آن را به یک زنجیره موفق تبدیل کند و میلیون ها درآمد کسب کند، دست از کار نکشید.

همچنین ما باید ذهن خودمان را برای رفتار درست تربیت کنیم. مثلاً فکر کنید در یک مرکز خرید هستید و یک کیف دستی را می بینید، با خودتان می گویید که باید این کیف را بخرم، اما در این لحظه شما باید از برنامه جدید ذهن خود استفاده کنید. یعنی “اگر بدهکار هستید، نباید چیز جدیدی را بخرید.”

با تأیید دائمی افکار خود به صورت شفاهی و با انجام اقدامات مشخص، می توانید الگوهای تفکر اشتباه را ذره ذره از بین ببرید و یاد بگیرید که چگونه مانند یک میلیونر رفتار کنید.

 

اگر می خواهید ثروتمند شوید، باید یاد بگیرید که سرنوشت را در دستان خود بگیرید.

اگر می خواهید از نظر مالی موفق باشید، باید این ایده را درونی کنید که شما کسی هستید که بر زندگی (مالی) خود کنترل دارید. افراد ثروتمند می دانند که فرمانروا هستند، در حالی که افراد ضعیف تر از نظر مالی همیشه در صندلی عقب هستند و کنترل درآمد خود را به دیگران واگذار می کنند.

افرادی که در حال حاضر فقیر هستند، اغلب نیمی از حقوق خود را صرف بلیط های بخت آزمایی می کنند، به این امید که شاید خوش شانس باشند و به ثروت بزرگی دست پیدا کنند. در مقابل، افراد ثروتمند برای ثروتمند شدن قمار نمی کنند یا منتظر نمی مانند تا ثروت به دامانشان بیفتد. مردم فقیر اغلب خود را در نقش قربانی قرار می دهند و هر کسی را که می توانند چه دولت، چه کارفرمای آنها یا وضعیت اقتصادی را سرزنش می کنند.

تا زمانی که متوجه نشوید این شما هستید که میزان موفقیت مالی خود را تعیین می کنید، هیچ چیز در مورد وضعیت مالی شما تغییر نخواهد کرد. اگر متوجه شدید که همیشه مشکلات مالی خود را به گردن دیگران می اندازید یا از آن شکایت می کنید، باید به یاد داشته باشید که تنها خودتان مسئول موفقیت خود هستید و این شما هستید که باید به دنبال موفقیت باشید.

  هر آنچه که باید در مورد قانون جذب پول بدانید

برای از بین بردن الگوهای فکری قدیمی، باید مرتباً فهرستی از تراکنش ‌های منفی را تهیه و تحلیل کنید. بعنوان مثال بررسی کنید که آیا به دلیل خرید اشتباه برای سومین ماه متوالی در خط قرمز هستید؟ آیا باید درباره سرمایه گذاری که در نهایت ارزش آن کاهش یافت، تحقیق بیشتری انجام می دادید؟

شما باید به جای شکایت، روی نقاطی تمرکز کنید که می توانید در آن تغییراتی ایجاد کنید و کاری برای رفاه خود انجام دهید. سپس می توانید آگاهانه در مسیر ثروت قدم بردارید.

 

میلیونرهای آینده باید نگرش مثبتی نسبت به پول داشته باشند.

این ایده که فضیلت و ثروت را نمی توان با هم آشتی داد، در میان مردمی که از امکانات کافی برخوردار نیستند رایج است. برای ثروتمند شدن باید پول را هم دوست داشته باشید. افراد فقیر اغلب افکار و باورهای منفی زیادی در مورد ثروت دارند. آنها می ترسند که کسی آنها را فقط به خاطر پولشان دوست داشته باشد، یا حتی بدتر از آن، می ترسند که پول آنها را تبدیل به افراد بدی کند.

علاوه بر این، آنها از کار و مسئولیت مرتبط با ثروت می ترسند و تصور می کنند که ثروت در بسیاری از زمینه ها برای آنها مانع است. هرکسی که در راه ثروت فقط موانع را می بیند و احساس می کند با شکست مواجه شده است، فرصت های زیادی را برای کسب درآمد از دست می دهد. در مقابل، افراد ثروتمند فرصت های خوب و سود بالقوه کسب و کار را احساس می کنند.

آنها آماده پذیرش ریسک های حساب شده هستند و همیشه نسبت به از دست دادن پول خوش بین هستند. مزیت استفاده از فرصت های مخاطره آمیز این است که ریسک های بزرگ برابر با بازده بزرگ است.

اگر می خواهید ثروتمند شوید، افراد ثروتمند را دوست داشته باشید.

احساسات منفی افراد فقیر در برابر میلیونرها مانند حسادت و بی اعتمادی، آنها را از دستیابی به موفقیت محروم می کند. بطور غریزی اگر افراد ثروتمند را تحقیر کنید، هرگز یکی از آنها نخواهید شد و هرگز نمی توانید برای دست یابی به توصیه های ارزشمند در مورد موفقیت مالی با افراد ثروتمند معاشرت کنید.

بنابراین، اتخاذ روش ذهنیت میلیونر به معنای مثبت اندیشی بیشتر برای دستیابی به پول است. اگر برای آنچه می خواهید بدست آورید ارزش قائل هستید، به احتمال زیاد به آن دست خواهید یافت. اگر یاد بگیرید که افراد ثروتمند را تحسین کنید و از پول آنها غافل نشوید، می توانید یکی از آنها باشید.

 

برای ساخت ذهنیت میلیونری و ثروت ساز پیشنهاد می کنم این آموزش ها را در سایت نگرش نیک ببینید:

 

شما فقط در صورتی می توانید ثروتمند شوید که همه چیز را به کار بگیرید.

افراد ثروتمند از ابتدا می دانند که هدف آنها ثروت است و بنابراین تعهدی بی قید و شرط برای رفاه خود ایجاد می کنند. افرادی که می‌ خواهند ثروتمند شوند، محدودیت ‌هایی برای انجام دادن یا فداکاری برای ثروتمند شدن قائل هستند.

تنها افرادی که کاملاً به ثروت متعهد هستند و زندگی خود را روی آن شرط می ‌بندند موفق خواهند بود. 16 ساعت کار سخت در روز برای مدت نامحدود و پذیرش اینکه آزادی کمتری داشته باشید بخشی از این تعهد است، تا زمانی که به هدف خود برسید.

 به چالش کشیدن خودتان و کارکردن روی خودتان از اجزای مهم ثروتمند شدن است.

ثروت تنها در صورتی رشد می کند که خودتان رشد کنید. اگر می خواهید با استراتژی های ثروت آشنا شوید، ادامه تحصیل، شرکت در سمینارها و مطالعه کتاب های سرمایه گذاری و خودِ سرمایه گذاری قطعا ضروری است. هرچه دنیای پول را بهتر بشناسید، پول بیشتری خواهید داشت.

در نهایت، التزام به معنای ایجاد یک تجارت یا ورود به یک صنعت پرسود است; زیرا افراد ثروتمند معمولاً تمایل به ساخت شرکت خصوصی دارند. در حالی که شانس نیز یک عامل مهم در موفقیت کسب‌ و کار است، اما اگر شما اولین گام را در ایجاد یک طرح سودآور کسب ‌و کار بر نداشته باشید، ثروت شما به چیزی نمی‌ رسد. بهترین استراتژی این است که با اشتیاق و کنجکاوی در صنعت مورد نظرتان شروع به کار کنید.

مهم نیست در چه موقعیتی هستید، اگر هدف شما این است که یک رستوران زنجیره ای باز کنید و الان در یک کترینگ کار می کنید، بهتر است از مدیر خود ترفندهایی را یاد بگیرید و اگر هیچ ایده ای در زمینه کسب‌ و کار مورد نظرتان ندارید، بهتر است از تجربیات دیگران استفاده کنید. بنابراین برای میلیونر شدن باید با خودتان توافق کنید و به طور کامل خود را متعهد به پیگیری ایده های بیزینسی کنید.

 

اگر می خواهید میلیونر شوید، به ستاره ها بپیوندید.

میلیونرها به دنبال داشتن پول زیاد هستند، در حالی که بقیه افراد فقط آرزو می کنند که بتوانند درآمد مطمئن و کافی داشته باشند. جهان به نوبه خود این آرزوها را برآورده خواهد کرد، زیرا مقیاس ثروتی که شما به آن فکر می کنید نیز در این راه نقش کلیدی دارد. تفکر بزرگ منجر به اقدامات بزرگ می شود و راه را برای به دست آوردن پول کلان باز می کند. تفکر کوچک در ابعاد کوچک برابر با درآمد کم است. اکثر مردم در ارائه خدمات در مقیاس بزرگ برای یک بازار بزرگ مشکل دارند.

هرکسی که می خواهد ثروتمند شود باید از خود بپرسد که با کاری که انجام می دهد می تواند به اندازه چند نفر ثروتمند شود؟ تعداد این افراد درآمد شما را منعکس می کند، بنابراین باید آگاهانه تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به هزاران نفر برسید یا هدف شما کل جهان است؟ خدمات ارائه شده به صورت شخصی در این شرایط نامطلوب است. به عنوان مثال، اگر یک ماساژور حرفه ای هستید، از نظر فیزیکی غیرممکن است که به بیش از X تعداد مشتری خدمات رسانی کنید.

  تندخوانی چیست؟

میلیونرهای آینده محدودیتی برای درآمد خود تعیین نمی کنند، زیرا زمان یک عامل محدود کننده است. به همین دلیل است که رسیدن به دستمزد براساس مدت زمانی که کار کرده اید ایده خوبی نیست. افراد ثروتمند و آنهایی که می خواهند ثروتمند شوند، براساس زمان درآمد کسب نمی کنند، بلکه بر اساس کیفیت نتایجشان به ثروت می رسند، زیرا کیفیت هیچ محدودیتی ندارد.

آنها نمی ‌خواهند ماساژور شوند، آنها در نهایت می ‌خواهند مالک زنجیره‌ ای از استودیوهای ماساژ شوند و از این طریق ثروتمند شوند.

اگر یاد نگرفته باشید که در مقیاس بزرگ فکر کنید چه اتفاقی می افتد؟ در این مورد، منطقی است که اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که به ستاره ها می رسند. به عبارت دیگر: “اگر می خواهید با عقاب ها پرواز کنید، با اردک ها شنا نکنید!” افراد موفق نه تنها دیگران را با تفکر جاه طلبانه آلوده می کنند، بلکه به آنها نشان می دهند که چگونه گام های لازم برای موفقیت را بردارند.

 

فقط زمانی می توانید پول را رشد دهید که به درستی از آن استفاده کنید.

به دست آوردن مقادیر هنگفت پول یک اصل مهم است. بنابراین نگذارید پول از بین انگشتانتان بگذرد، شما باید باعث رشد آن شوید. برخورد منظم با پول و مدیریت هوشمندانه پول از عوامل بسیار مهم برای دستیابی به ثروت و رفاه است. بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که درآمد بالا تنها چیزی است که آنها را ثروتمند می کند.

روش مناسب برای اندازه گیری ثروت مردم، دارایی خالص آنها است، یعنی ارزش نقدی تمام دارایی ها ثروت آنها را شکل می دهد. پس انداز و سود سرمایه گذاری نیز بخشی از آن است. شما باید تلاش کنید تا جایی که ممکن است درآمد خالص داشته باشید و پول خود را با توجه به آینده مالی سرمایه گذاری کنید.

افرادی که یک برنامه مالی بلندمدت دارند، می توانند تعادل خوبی بین درآمد، هزینه و پس انداز خود ایجاد کنند. داشتن درآمد غیرفعال یا پولی که بدون کار به دست می آورید، به عنوان مثال، بازدهی از سهام یا صندوق های سرمایه گذاری نیز در مسیر ثروتمند شدن شما بسیار مهم است.

اگر می خواهید ثروتمند شوید، باید به جای پنهان کردن پول خود در زیر تشک، مدیریت پول خود را شروع کنید. فرقی نمی کند که سرمایه شما ملک، زمین یا یک مفهوم تجاری است، راه های زیادی وجود دارد که می توانید با سرمایه گذاری آن، پول خود را به سرعت رشد دهید. درآمد خود را به حساب های بانکی مختلف تقسیم کنید.

50 درصد را برای هزینه های روزمره کنار بگذارید و 10 درصد از هر ریالی را که به دست می آورید سرمایه گذاری کنید. علاوه بر این از 10 درصد پولتان لذت ببرید تا بتوانید کار خوبی برای خود انجام دهید و احساس کنید که یک میلیونر هستید. مثلا به یک رستوران منحصر به فرد بروید و گران ترین چیز را در منو سفارش دهید.

پس انداز نیز بخشی از جمع آوری پول است. همچنین بسیار مهم است که هزینه زندگی خود را به حداقل برسانید. اگر بارها و بارها با خرید خودروها و لباس های گران قیمت درآمد بالای خود را هدر می دهید شما هرگز ثروتمند نخواهید شد. تنها، افرادی که به بلندمدت فکر می کنند و حاضرند از رضایت فوری چشم پوشی کنند، میلیونر می شوند.

 

اگر می خواهید موفق و ثروتمند باشید، باید به خودتان فکر کنید.

یکی از ویژگی هایی که افراد ثروتمند را از افراد فقیر جدا می کند این است که ارزش خود را می دانند و متقاعد شده اند که شایسته ثروتمند شدن هستند.

افراد فقیر اغلب خود را بی لیاقت می دانند و به خود اعتقادی ندارند. آنها از نظر مالی ناموفق می مانند، زیرا فکر می کنند که ارزش میلیونر شدن را ندارند و اغلب وقتی که نوبت به توزیع وجوه می رسد، بطور ناخودآگاه عقب نشینی می کنند. از آنجایی که افراد ثروتمند به ارزش خود متقاعد شده اند، می دانند که چگونه خود، ایده های تجاری یا شرکت خود را تبلیغ کنند.

رهبران معمولاً ثروتمند هستند زیرا در این موقعیت ها درآمد بیشتری دارند. شما برای اینکه یک رهبر باشید، باید دنبال کنندگانی پیدا کنید و ایده های خود را به خوبی بفروشید.

نگرش مهم در دنیای پول و تجارت، این است: “اگر من شاخ خودم را نزنم، چه کسی این کار را خواهد کرد؟”

دلیل اصلی امتناع از خودفروشی این است که چرا افرادی که خود را بی ارزش می دانند هرگز نمی توانند ثروتمند شوند؟ برای اینکه ارزش خود را بشناسید و متعاقباً آن را به دیگران بفروشید، باید بفهمید که استعدادهای شما در کجا نهفته است، زیرا می توانید آن ها را بعنوان یک خدمات یا محصول در کسب و کار خود معرفی کنید و به افراد زیادی دسترسی پیدا کنید.

شما باید به دنبال محصول مناسب باشید و بتوانید صد در صد از آن حمایت کنید. بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا احساس کنید یک میلیونر هستید و بیشتر به خودتان فکر کنید؟

شما باید در هوای ثروتمندان نفس بکشید و با چیزهایی که به دست آورده اید از خود پذیرایی کنید. شما می توانید خودتان را به عضویت در یک باشگاه ورزشی سطح بالا یا باشگاه تنیس یا رفتن به صرف قهوه در گران ترین هتل شهر مهمان کنید.

هر کسی در مورد اینکه چگونه می خواهد ثروتمند شود ترجیحاتی دارد، اما تنها کسانی که به خود ایمان دارند می توانند دیگران را نیز متقاعد کنند که به آنها ایمان داشته باشند.

 

نظر شما چیست؟

مهمترین نکته ای که از این خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اِکر برداشت کردید را در قسمت دیدگاه های پایین صفحه برای من و دوستان تان بنویسید.

راستی، خلاصه چه کتاب دیگری را دوست دارید برای شما قرار دهم؟

Rating 4.63 from 16 votes

آموزش پیشنهادی

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهران محمدی
مهران محمدی
9 ماه قبل

ثروتمندان فقط عادت های ثروتمندی دارند و ما عادت های فقیرانه، فقط باید عادت هامون را عوض کنیم تا در عرض ۵ سال میلیاردر بشیم

تهمینه زنجانی
تهمینه زنجانی
1 ماه قبل

این کتاب فوق العاعده است. لطفا سمینار ذهن ثروتمند مشتاق از تی .هارواکر رو هم در سایت بذارید.

ایمان خسروی
ایمان خسروی
1 ماه قبل

به نظرم *تنها خودتان مسئول موفقیت خود هستید* مهمترین جمله این خلاصه عالی بود

دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا + پادکست ساده سازی و مدیتیشن

خانه
منو
×