باب پراکتور, محتوای رایگان

ریستارت طرز فکر – باب پراکتور

چگونه طرز فکر خود را عوض کنیم

تا همین چند ماه پیش، هیچکسی نمی توانست پیش بینی کند که دنیا به این شکل در می آید. برای همین از شما می خواهم که چک کنید ببینید شاید نیاز داشته باشید که تنظیمات ذهن تان را برای متوقف کردن اضطراب و ساخت یک ذهن مثبت و متمرکز تغییر دهید.

اگر نیاز دارید دوباره هیجان وارد زندگی تان شود تا بتوانید دوباره در جهت رؤیاهایتان حرکت کنید، اولین کاری که باید بکنید این است که با اخبار بد از نظر احساسی درگیر نشوید.

این را می گویم چون ذهن ناخودآگاه نمی تواند تفاوت بین واقعیت و تخیلات شما را تشخیص دهد. اگر چیزهایی را دارید تصور می کنید که نمی خواهید، مثل:

✔ مریض شدن،

✔ از دست دادن شغل یا

✔ بدست نیاوردن پولی که می خواهید،

ذهن ناخودآگاه شما این ها را به عنوان واقعیت می پذیرد. پس حواس تان باشد که چه چیزهایی را تصور می کنید.

ذهن ناخودآگاه شما فقط چیزی که به آن می دهید را می تواند بپذیرد. بنابراین به جای توجه کردن به اخبار، به شرایط فعلی یا به حرف هایی که دیگران می زنند یا کارهایی که دیگران انجام می دهند، راه بهتری را باید انتخاب کنید و آن هم «تفکر» است.

شروع به فکر کردن کنید

خوب دقت کنید. شما توانایی پذیرش یا رد کردن افکاری را که در ذهن خودآگاه شما جاری می شوند را دارید. پس به هر اطلاعات منفی ای که به سمت شما می خواهد بیاید، می توانید بگویید:

«از اینجا برو، تو فکری نیستی که من می خواهم.»

اما یک چیزی را می دانید؟

از 100 نفر، 90 نفر این کار را نمی کنند. اکثر افراد این کار را نمی کنند. به جای اینکه به این افکار بگویند از اینجا بروید، ذهن ناخودآگاه شان را باز نگه می دارند و اجازه می دهند که هر چیزی اطرافشان هست، قشنگ وارد آن شود. 

و یادتان نرود که ذهن ناخودآگاه نمی تواند تفاوتی بین واقعیت و تخیل قائل شود و هر چیزی که رد نکنید و  از نظر احساسی با آن درگیر شوید را در خود جای می دهد.

  درک قانون جذب - باب پراکتور

اما چرا اکثر آدم ها زندگی شان را به این شکل می گذرانند؟ 

چون ما برنامه ریزی شده ایم که فکر نکنیم. اگر مردم فکر می کردند، دیگر در مورد اخبار بد و شرایط سخت زندگی صحبت نمی کردند.

چطور طرز فکر خود را ریستارت کنیم؟

از خودتان بپرسید: «واقعاً چه می خواهم؟»، بعد، به جزئیات اینکه می خواهید هر روز چه احساسی داشته باشید و می خواهید چه زندگی ای داشته باشید، فکر کنید.

بر اساس چیزهایی که با آن راحت هستید یا کارهایی که فکر می کنید می توانید انجام دهید، فکر نکنید. از یک دیدگاه کاملاً متفاوت و جدید فکر کنید، به رؤیایتان فکر کنید بدون هیچ محدودیتی.

لیستی از تمام چیزهای باورنکردنی ای که به محض تصویرسازی رؤیایتان وارد ذهن تان می شود را تهیه کنید. وقتی کارتان تمام شد، هیجان انگیزترین مورد موجود در لیست تان را به عنوان هدف تان انتخاب کنید.

چرا باید اینکار را انجام دهیم؟

چون اگر می خواهید از شرایط فعلی و اخبار بد روز خلاص شوید و فراتر روید، نیاز به هدفی دارید که بسیار هیجان انگیز باشد طوری که کاری کند که خودتان بخواهید هر روز صبح از رخت خوابتان بپرید و بیدار شوید.

بعد به جای فکر کردن و حرف زدن در مورد چیزهایی که نمی خواهید، به هدفی که انتخاب کرده اید، وفادار می شوید و شما را به سمت جلو حرکت خواهد داد.

به محض اینکه این هدف مشخص و هیجان انگیز را انتخاب کردید، آماده خواهید بود برای:

فشردن دکمه ی «ریستارت طرز فکر»

شما می توانید با تغییر چیزهایی که اجازه می دهید وارد ذهن تان شوند، طرز فکر خود را ریستارت کنید. شما مسئول افکارتان و چیزهایی که به ذهن تان می گویید، هستید. مجبور نیستید مثل گذشته فکر کنید. می توانید افکار جدیدی برای خود خلق کنید و با صحبت کردن با خود، می توانید هر چیزی که می خواهید را به ذهن تان بگویید.

  چطور پارادایم را تغییر دهیم؟ - باب پراکتور

3 گام برای ریستارت طرز فکر

با انجام دادن 3 گام زیر برای ذهن تان داستان جدیدی تعریف کنید و مطمئن باشید که آن هم به شما واکنش نشان می دهد:

1- یک راه برای وارد کردن فکری به ذهن ناخودآگاه، تکرار است. با استفاده از تکرار، عبارت تاکیدی زیر را برای 3 هفته، هر روز تکرار کنید:

من مشتاقانه ذهنم را از افکار و چیزهایی که آن را به هم می ریزند، آزاد می کنم. من تأکید می کنم که آدمی خلاق هستم. من با نگرش انتظار داشتن برای نعمت های خوب خدا رو به جلو پیش می روم و این موضوع را درک می کنم که نمی توانم تمام چیزهایی را که جهان هستی برای من در نظر گرفته است را بشناسم. من خیلی خوشحال و سپاسگزار هستم که لایق چیزی که می خواهم و آرزویش را دارم، هستم.

 

2- هر دفعه که به آینه نگاه می کنید، به خود فقط به عنوان یک جسم فیزیکی نگاه نکنید، بلکه به خودتان به عنوان یک موجود معنوی نگاه کنید.

شما درون خود یک کمال مطلوب دارید که در واقع ماهیت معنوی شخصیت شماست. بعضی وقت ها که این کمال مطلوب در ذهن خودآگاه شما در قالب یک خواسته یا آرزو جرقه می زند، به آن گوش دهید. خواسته های شما از قلب تان می آیند، مرکز معنوی یا روحانی شما. 

 

3- نگاهی به کارهایی که هر روز در حال انجام دادن هستید، بیندازید. بر حسب عادت، چه رفتارهایی دارید؟ بعد یکی از رفتارهایی که به دردتان نمی خورد را بردارید و تصمیم بگیرید که آن را تغییر دهید. اینکه بخواهید در آن واحد، کلی از این رفتارهای ناپسندتان را تغییر دهید، امکان پذیر نیست.

بنابراین باید فقط یک یا نهایت دو رفتار را انتخاب کنید و شروع به تغییر آنها بکنید.

  4 حوزه اصلی هدفگذاری - دن لاک

یک مثال

اگر هر روز صبح دیر از خواب بیدار می شوید و می خواهید که زودتر بیدار شوید، اینگونه می توانید آن را تغییر دهید:

برای یک هفته هر روز 15 دقیقه زودتر بیدار شوید. مثلا اگر همیشه ساعت 10 صبح بیدار می شوید تا یک هفته روی 09:45 تنظیم کنید و بیدار شوید.

بعد، هفته ی بعد 15 دقیقه نسبت به هفته پیش زودتر بیدار شوید، یعنی ساعت تان را این هفته روی 09:30 تنظیم کنید.

آنقدر این کار را ادامه دهید تا حداقل یک ساعت از زمانی که در حال حاضر بیدار می شوید، زودتر بتوانید بیدار شوید، یعنی به جای ساعت 10، ساعت 9 بیدار شوید.

بعد از این وقت اضافه برای مطالعه، تصویرسازی یا انجام هر عمل دیگری که به تغییر طرز فکرتان کمک می کند، استفاده کنید.

 

این 3 گام برای ریستارت طرزفکرتان، ممکن است تمرینات ساده ای به نظر برسند اما قدرت فوق العاده ای دارند. از آنها استفاده کنید و کم کم می بینید که نگرانی هایتان کمتر می شود و شروع به ساحت ذهنی مثبت تر و متمرکزتر خواهید کرد.

مقالات بیشتری از باب پراکتور بخوانید

guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زینب حسینی
زینب حسینی
3 سال قبل

عالی……………هم شما هم ویدیوهاتون همگی فوق العادهاید

امیررضا امیری
امیررضا امیری
1 سال قبل

مطالب شما واقعا متفاوت و بینظیره سپاس بابت زحمات فراوانتون