خلاصه کتاب ماورای طبیعی شدن اثر دکتر جو دیسپنزا

بفرست برای دوستت
مشخصات کتاب

فهرست مطالب

با مطالعه خلاصه کتاب ماورای طبیعی شدن اثر دکتر جو دیسپنزا یاد بگیرید که چگونه با انرژی، فراتر از توانایی های حسی معمول خود ارتباط برقرار کنید.

وقتی به یک موجود ماورای طبیعی فکر می کنید چه چیزی را تصور می کنید؟ موجودی از عشق و نور؟ یک قدرت بزرگتر؟ یک خدای افسانه ای یا بیگانه با ابرقدرت ها؟ در مورد همسایه خود چطور؟ رئیس شما؟ راننده اتوبوس شما؟

ده ‌ها سال تحقیق و تجربه جو دیسپنزا به یک نتیجه اشاره می ‌کنند:

انسان ‌های عادی کاملاً مجهز هستند تا فراتر از حواس روزمره ما حرکت کنند و به انرژی‌ های غیبی کیهان دسترسی پیدا کنند.

اگر ماوراء الطبیعه بودن به عنوان توانایی تأثیرگذاری بر جهان، فراتر از توانایی های فیزیکی مان تعریف شود، خب، ما به معنای واقعی کلمه برای تبدیل شدن به ماورای طبیعی ساخته شده ایم.

تنها چیز مورد نیازمان درک، نیت و تمرین است. در این خلاصه کتاب ماورای طبیعی شدن در سایت نگرش نیک خواهید آموخت که چگونه جهان بسیار بیشتر از آن چیزی است که ما فقط با حواس پنج گانه خود احساس می کنیم. خواهید فهمید که چگونه ذهن و بدن با هم کار می کنند، چگونه ذهن شما می تواند مستقیماً بر بدن و دنیای اطراف شما تأثیر بگذارد و به شما یک تکنیک خاص برای تغییر فراطبیعی زندگی و دستیابی به رویاهایتان می آموزد.

 

ماده و انرژی

یادتان هست که در کلاس فیزیک در مورد معادله  E = mc² انیشتین یاد گرفتید؟ برای آن دسته از ما که به تجدید نیاز داریم، این معادله توضیح می دهد که جرم چگونه به انرژی تبدیل می شود و بالعکس. اساساً، هر جرم محسوسی که سریعتر از سرعت نور حرکت می کند، به انرژی خالص تبدیل می شود و نمی تواند شکل مادی خود را نگه دارد.

همچنین این معادله نشان می ‌دهد که چگونه هر چیزی که حاوی جرم است، مقدار معینی انرژی به شکل ثابت دارد. بیشتر زندگی مادی شما، موجودی ملموس است. همچنین شما به آن انرژی می‌ دهید و به همین دلیل، می ‌توانید فقط با تمرکز بر هوشیاری خود، هم بر بدن و هم بر دنیای اطرافتان تأثیر بگذارید.

محقق فرانسوی رنه پئوچ اولین بار این پدیده را در سال 1995 نشان داد. او یک ربات با نصب نرم افزار تولیدکننده انتخاب تصادفی ساخت. ربات به جلو حرکت کرد و انتخاب کرد که در زمان ‌های تصادفی به چپ یا راست بپیچد. رنه پئوچ آن را طوری ساخت که 50 درصد مواقع به راست بپیچد و نیمی دیگر را به چپ بپیچد.

بدیهی است که ما نمی توانیم هیچ گرافیکی را در این کتاب به شما نشان دهیم. در عوض، یک مستطیل را روی زمین در مقابل خود تصور کنید. وقتی رنه پئوچ ربات خود را در فضای مستطیلی قرار داد، مسیر آن در طول حرکت مستطیل طی شد. بنابراین در آن مستطیلی که تصور می ‌کنید، خطوط تصادفی و ناهموار را می ‌بینید که در کل فضا ترسیم شده ‌اند.

سپس رنه پئوچ گروهی از جوجه ها را بیرون آورد و آن جوجه ها را روی ربات حک کرد. اگر به جوجه ها اختیار داده می شد، آنها ربات را در مسیرهای انتخابی و تصادفی دنبال می کردند. اما، جوجه ها در محوطه ای درست در سمت راست فضای مستطیل شکل ربات قرار گرفتند. جوجه‌ ها می ‌توانستند ربات را ببینند، اما علیرغم غریزه‌ شان، نمی ‌توانستند به سمت آن حرکت کنند یا آن را دنبال کنند.

اینجاست که همه چیز واقعا جالب می شود. بنابراین دوباره یک مستطیل را روی زمین با جوجه های حک شده در یک مستطیل کوچکتر در سمت راست تصور کنید. هنگامی که ربات دوباره در فضای مستطیلی بزرگتر قرار گرفت، مسیرهای آن همگی در نیمه سمت راست مستطیل یعنی نزدیک ترین سمت به جوجه ها متمرکز شدند! در سمت چپ مستطیل دیگر هیچ خطی وجود نداشت، فقط خطوط در سمت راست بود.

این همان ربات و همان برنامه‌ ای بود که قبلاً مسیرهای تصادفی را ایجاد کرده بود که کل فضای مستطیلی را پوشش می‌ داد. تنها تفاوت در آزمایش، گنجاندن جوجه ‌های حک شده بود. قصد آنها برای نزدیک شدن به رباتی که روی آن نقش بسته بودند، تنها تفاوت بود. نتیجه گیری؟ قصد و تمرکز جوجه ‌هایی که روی ربات قرار می‌ گرفتند، در واقع تغییر مسیر بود.

  خلاصه کتاب رسیدن به فروش بیش از حد اثر دنیل پریستلی

شما با تمرکز و نیت درست چه کاری می توانید انجام دهید؟ این واقعاً تعریف فراطبیعی شدن است که بر دنیای اطراف و درون شما فقط با استفاده از تمرکز تأثیر می گذارد. خب، البته کمی پیچیده تر از فکر کردن است.

بعداً به جزئیات بیشتری در مورد چگونگی تأثیرگذاری بر دنیای اطرافتان خواهیم پرداخت. در حال حاضر، بیایید ببینیم که چگونه چنین چیزی ممکن است؟ همه اینها به لطف انرژی و قلمرو کوانتومی است.

 

کوانتوم: قلمرو احتمالات بی نهایت

قلمرو کوانتومی فقط یادگاری از داستان های علمی تخیلی نیست. این یک قلمرو واقعی است که شامل امکانات بی نهایت است. این قلمرو چند جهان واقعی است، جایی که همه چیز به یکباره اتفاق می افتد، هر امکانی وجود دارد، و زمان دیگر خطی نیست. این قلمروی از انرژی است، فراتر از تجربه روزمره ما در زندگی، اما به طور کامل هر لحظه از زندگی ما را در بر می‌ گیرد.

درستی این موضوع کمی بیش از حد شگفت انگیز به نظر می رسد. اما نگران نباشید، حتی برای کسانی که تجربه‌ های متعددی در دسترسی به کوانتوم داشته ‌اند، ممکن است سخت باشد که ذهن خود را در اطراف خود قرار دهند. دانشمندان با استفاده از آزمایش های مختلف وجود آن را ثابت کرده اند.

آیا تا به حال شنیده اید که الکترون ها به طور تصادفی ناپدید می شوند و دوباره ظاهر می شوند؟ این به این دلیل است که الکترون ‌ها بین دنیای روزمره و کوانتوم حرکت می‌ کنند و به آنها اجازه می ‌دهند از توانایی ‌های اندازه‌گیری ما که صرفاً در کوانتوم وجود دارد، ناپدید شوند و سپس در مکان دیگری در قلمرو فیزیکی ما ظاهر شوند.

کوانتوم را نمی توان با حواس عادی اندازه گیری یا حس کرد. این فقط به عنوان یک آگاهی قابل دسترسی است، زیرا کوانتوم بیشتر مربوط به قلمرو انرژی و نور است تا ماده. ما از قبل می دانیم که حیوانات می توانند قطعاتی از دنیای ما را حس کنند، جایی که ما نمی توانیم. شناخته شده ترین ایده، نور است.

انسان فقط می تواند نور را در محیط بسیار محدودی یعنی طیف نور مرئی ببیند. اما برخی از حیوانات و حشرات فراتر یا خارج از محدوده ما را می بینند. به عنوان مثال، برخی از مارها و قورباغه ها می توانند نور مادون قرمز را ببینند. در عوض ما فقط به این دلیل که نمی توانیم آن را ببینیم، به این معنی نیست که نور در آنجا قرار ندارد.

حس کردن قلمرو کوانتومی، مشابه همین موضوع است. انسان ها نمی توانند آن را به صورت فیزیکی حس کنند، اما می توانند با آموزش ذهن خود به آن دسترسی پیدا کنند. دیسپنزا و همچنین بسیاری از دانش ‌آموزان و شرکت ‌کنندگان در مطالعه، به کوانتوم دسترسی پیدا کرده ‌اند و تجربیات ماوراء طبیعی داشته ‌اند که فراتر از وجود طبیعی ما هستند.

آنها تجربیات خارج از بدن، ارتباط با گذشته و آینده خود، و احساسات شگفت انگیز نور، عشق و ارتباط با همه چیز در جهان را توصیف می کنند. این تجربیات مستقیماً بر ذهن، جهان بینی و فرکانس امواج مغزی ما تأثیر می گذارد و همچنین به دلیل ارتباط باورنکردنی ذهن و بدن، بر بدن ما تأثیر می گذارند.

 

ارتباط بین ذهن و بدن

آیا با ایده ارتباط ذهن و بدن آشنا هستید؟ اگر فکر می کنید قبلاً چنین چیزی را نشنیده اید، اثر دارونما را در نظر بگیرید، که یک مفهوم شناخته شده است. این اثر زمانی است که به فردی یک قرص غیرفعال دارونما داده شود و فرد احساس بهتری پیدا کند. این همان ارتباط ذهن و بدن است.

ذهن ما آنقدر قدرتمند است که می توانیم فقط با افکارمان بر بدن فیزیکی خود تأثیر بگذاریم.

این از نظر بیوفیزیکی چگونه کار می کند؟ خب، وقتی فکری به ذهنتان می رسد، باعث انتشار سیگنال های شیمیایی در مغز شما می شود. سپس این سیگنال‌ ها احساساتی را در بدن شما تحریک می ‌کنند، که به نوبه خود افکار بیشتری را در مغز شما فعال می‌ کنند، و همچنان ادامه می ‌دهند. مگر اینکه اتفاقی بیفتد که این چرخه را مختل کند، بدن شما وارد یک حلقه بازخورد می شود و هر چه بیشتر بدن شما کاری را انجام دهد، آن الگو را بیشتر در سلول های خود جاسازی می کنید.

  آموزش تندخوانی رایگان با جیم کوییک – قسمت 21

بسیاری از ما نمی دانیم که بدن ما چگونه کار می کند. بنابراین الگوهایی که بدن ما یاد می‌گیرد به طور ناخودآگاه انتخاب می ‌شوند، آنها کارهایی هستند که هر روز انجام می ‌دهیم، مانند مسواک زدن دندان ‌هایمان یا رانندگی به سمت محل کار. کارهای پیش پا افتاده ای که پس از آن ذهن ما را از کار می اندازند تا در حالت بیهوشی زندگی کنیم و به طور کامل به دنیای اطراف یا درون خود توجه نکنیم.

اکنون در نظر بگیرید که وقتی تهدیدی را تجربه می کنید، بدن شما وارد حالت استرس می شود، چه اتفاقی می افتد؟ بیش از حد آگاه می شود و آماده یخ زدن، فرار یا مبارزه است. اگر اتفاق دیگری نیفتد و عامل استرس زا برطرف شود، بدن شما به طور طبیعی پس از چند دقیقه از حالت استرس خارج می شود. اما در دنیای کنونی ما، بیشتر عوامل استرس زا همیشه وجود دارند.

ما تلفن های همراهی داریم که ما را در تمام ساعات کار کنترل می کنند. ما فرزندان کوچکی داریم که مدام نگرانشان هستیم، یا در نهایت از بزرگترها مراقبت می کنیم. ما نگران این هستیم که هر ماه به اندازه کافی پول داشته باشیم تا تمام نیازهای خانواده خود را پوشش دهیم، چرخه ای تکراری و بی پایان. نتیجه؟ بدن ما دائماً نگران است و در یک حلقه بازخورد که ما را حفظ می کند، گیر کرده است.

مغز سیگنال‌ های شیمیایی پر استرس بیشتری تولید می ‌کند و باعث می ‌شود بدن ما متوجه آن احساسات ناراحت‌ کننده شود، و همچنان مغز ما را وادار می ‌کند تا به افکار نگران‌ کننده‌ تر فکر کند. می توانید تصور کنید که اگر دائماً در حالت بقا گیر کرده باشید چقدر برای بدن شما مضر است؟ در واقع، لازم نیست تصور کنید، چون می دانید این موضوع با بدن شما چه می کند!

وقتی بدن شما دائماً در حالت جنگ است، انرژی را از سیستم ایمنی شما می گیرد، بنابراین شما در معرض خطر بیشتری برای بیمار شدن قرار دارید. توانایی شما برای تفکر خلاق از بین می رود و تمام تمرکز شما به سمت تهدید درک شده و اقدام فوری معطوف می شود.

اگر به اندازه کافی در این حالت بمانید، این حالت در بدن شما ریشه می گیرد. سپس، حتی اگر تهدید از بین برود، بدن شما در چرخه ترس و اضطراب گیر می کند و سلامت شما را خراب می کند. شما به معنای واقعی کلمه خود را بیمار می کنید. ممکن است این یک عذاب و تاریکی زیادی به نظر برسد، اما همه اینها یک نکته مثبت دارد.

 

مهار ارتباط ذهن و بدن

بنابراین، شما دیده اید که می توانید در یک حلقه منفی و مضر، افکار و احساسات خود را گیر بیندازید. اما شما می توانید یک حلقه مثبت و مفید ایجاد کنید. شما می توانید به طور فعال احساسات شفابخشی مانند عشق، قدردانی، پذیرش و شادی را در درون خود جستجو و پرورش دهید.

با انجام این کار، بدن خود را از قرار گرفتن در ترس های گذشته بازآموزی می دهید تا در عوض در درون خود انرژی تولید کنید و بدن خود را از درون درمان کنید. ذهن شما قادر است مستقیماً بر بدن شما و سایر انرژی های جهان تأثیر بگذارد. قدرت نیت جوجه ها را به خاطر دارید؟ آنها فقط با تمایل خود به نزدیک شدن به ربات، مسیر یک ربات تولیدکننده انتخاب تصادفی را تغییر دادند.

شما با تمرکز بر نیات و گسترش کوانتوم، می توانید مستقیماً با انرژی هایی که در سراسر جهان جریان دارند، تعامل داشته باشید. چگونه می توانید آن را انجام دهید؟ خب، مدیتیشن یکی از قوی ترین ابزارها برای شماست. منابع بی شماری در مورد چگونگی مدیتیشن وجود دارد.

دیسپنزا چندین تمرین مراقبه را در کتاب ماورای طبیعی شدن خود آورده است. اما ما در این خلاصه کتاب، بر روی یکی از ابزارهای منحصربه‌فرد ‌آگاهی ذهنی تمرکز می ‌کنیم، که دیسپنزا در کارگاه ‌های خود به آن اشاره کرده است و یک فیلم ذهنی را تمرین می‌ کند. این شبیه به تابلوی چشم انداز است و از مفاهیمی که قبلا توضیح دادیم برای تغییر دنیای اطراف شما و کمک به شما برای رسیدن به رویاهایتان استفاده می کند.

  خلاصه کتاب سایکو سایبرنتیک جدید اثر ماکسول مالتز

فیلم ذهنی یک مفهوم ساده روی کاغذ است: آهنگی را انتخاب کنید که هرگز از گوش دادن به آن خسته نخواهید شد و سپس کلیپ های ویدیویی و تصاویر زندگی ایده آل خود را روی آن تنظیم کنید. شما می ‌توانید متنی را در کلمات یا جملات ویدیویی بگنجانید، بطوری که آنچه که می‌ خواهید به دست آورید را به شما یادآوری می ‌کند. سپس جادو در نحوه استفاده از این ابزار اتفاق می افتد.

به یاد دارید که در مورد حلقه های بازخورد در بدن صحبت کردیم؟ جایی که یک فکر، احساس ایجاد می کند و سپس افکار بیشتری ایجاد می شود و غیره؟ خب، فیلم های ذهنی به این شکل کار می کنند. همانطور که فیلم را تماشا می کنید، دقیقاً روی زندگی آینده ای که می خواهید، تمرکز کنید. بدن شما نمی تواند تفاوت بین یک احساس ناشی از افکار شما یا یک احساس ناشی از یک رویداد بیرونی و واقعی را تشخیص دهد، به همین دلیل است که حلقه های بازخوردی که قبلاً در مورد آنها یاد گرفتیم به خوبی کار می کنند.

از نظر فیلم های ذهنی، اگر هدف شما نشان دادن تعطیلات است، فیلم شما باید شامل کلیپ ها و تصاویری از آنچه در تعطیلات خود می خواهید، باشد. برای مثال، ممکن است تصاویر مربوط به سواحل یا کوه ها را داشته باشید. هیچ جزئیاتی در مورد چگونگی انجام این سفر وجود ندارد، نگران نباشید، جهان مسیر صحیح تحول را پیدا خواهد کرد.

همانطور که تماشا می کنید، شن های گرم زیر پای خود یا نسیم تازه کوهستانی را که در موهایتان می پیچد، تصور کنید. شما به دلیل ارتباط بین ذهن و بدن، با احساسات واقعی، بدن خود را آموزش می ‌دهید تا با آنچه که می ‌خواهید، آشنا شود. این موضوع امکانی را در بدن شما باز می‌ کند و شما را از زندگی روزمره پر استرسی که در آن هستید، آزاد می‌ کند.

همانطور که این احساسات را تجربه می کنید و بدن خود را تمرین می دهید، انرژی خود را با انرژی جهان که به زودی در آن تعطیلات خواهید بود، هماهنگ می کنید. این زندگی‌ در قلمرو کوانتومی وجود دارد، به یاد داشته باشید، این زندگی‌ شامل همه احتمالات، تمام زندگی ‌های ممکنی است که می ‌توانید به آن دست پیدا کنید.

با تماشای فیلم ذهنی و همسو کردن انرژی‌ های خود با زندگی مورد نظرتان، آن زندگی را از کوانتوم بیرون می ‌کشید تا با قلمرو فیزیکی ارتباط برقرار کنید.

آخرین بخش تمرین، این است که هر روز در زمان بیدار شدن و قبل از رفتن به رختخواب، فیلم ذهن خود را تماشا کنید. ذهن شما در این مواقع در حالتی آرام تر و پذیراتر است، بنابراین تأثیر فیلم ذهن افزایش می یابد و خیلی زودتر به زندگی مورد نظرتان دست پیدا خواهید کرد.

 

خلاصه نهایی

این کتاب برای ماوراء طبیعی شدن، سطح توانایی ‌های انسان‌ ها را در زمان مافوق طبیعی شدن، خراش می ‌دهد. اما اکنون شما فیلم ذهنی را به عنوان ابزاری برای شروع تغییر در زندگی خود در اختیار دارید و این موضوع پایه محکمی برای درک انرژی های دنیا و نحوه کار ذهن و بدن است.

همانطور که در طول این مسیر دورتر می ‌روید، به دنبال افرادی باشید که ماورای طبیعی شدن را نیز تمرین می‌ کنند. مطالعات متعدد، تأثیرات معنادار مدیتیشن و اهداف گروهی را بر کاهش میزان جُرم و جنایت نشان داده‌ است. یک قلمرو کامل از امکان و زندگی بهتر وجود دارد که فقط در انتظار ماست، تا به آن دسترسی پیدا کنیم.

 

نظر شما چیست؟

مهمترین نکته ای که از این خلاصه کتاب ماورای طبیعی شدن اثر دکتر جو دیسپنزا برداشت کردید را در قسمت دیدگاه های پایین صفحه برای من و دوستان تان بنویسید.

راستی، خلاصه چه کتاب دیگری را دوست دارید برای شما قرار دهم؟

Rating 4.23 from 31 votes

آموزش پیشنهادی و مکمل

آیا ویدیوهای آموزشی نویسنده این کتاب در سایت نگرش نیک موجود است؟

آیا پادکست (صوت فارسی) این
خلاصه کتاب نیز موجود است؟

guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهران محمدی
مهران محمدی
6 ماه قبل

ذهن ما قدرت بی اندازه زیاد دارد. برای مثال طی تحقیقات به عمل آمده اگر روزانه به مدت ۳۰ دقیقه در محیطی آرام نشسته و بدون حرکت کردن و فقط در ذهنتان حرکات بدنسازی را بزنید مثلاً ۴ سِت ۱۵تا جلو ران، بعد از ۳۰ روز ۲۰% به بافت عضلانی شما اضافه می شود

رامین
رامین
4 ماه قبل

ببخشید این کتاب (ماورای طبیعی شدن) به غده پینه آل هم اشاره کرده ، در صورتی که من شنیده بودم که استفاده از غده پینه آل مشکلات خیلی زیادی مثل : اضطراب ، افسردگی ،خواب های آشفته و ….برای انسان بوجود میاره آیا صحت داره؟

نفیسه شاطری پور
نفیسه شاطری پور
2 ماه قبل

ممکنه ویدیو یا پی دی اف از کل کتاب بذارین برامون مهمه که ترجمه ی شما رو داشته باشیم

جدیدترین: دوره طراحی مجدد سرنوشت دکتر جو دیسپنزا

خانه
منو
×