کتاب الکترونیکی

مقاله صبر برای رسیدن به موفقیت های بیشتر

صبر برای رسیدن به موفقیت های بیشتر

صبر برای رسیدن به موفقیت

مارشملو؟ یعنی چی؟ تعجب نکنید، مارشملو اسم یک شیرینی آمریکاییه، سال ها پیش تحقیقی روی کودکان چهار تا شش ساله انجام شد بدین صورت که هریک از آنها را در اتاقی خالی قرار می دادند.

بعد یک آقا یا خانومی وارد اتاق می شد و یک شیرینی مارشملوی خوشمزه جلوی این کودک قرار می داد و می گفت من باید برم بیرون 15 دقیقه دیگه برمیگردم، اگه توی این مدت مارشملو رو نخوری وقتی برگشتم یکی دیگه هم بهت جایزه میدم، یعنی دوتا مارشملو داری که بخوری، دوتا مارشملو در ازای نخوردن یکی!

خب این قاعدتاً پیشنهاد خیلی خوبی بود و به نظر حتی یک بچه چهارساله هم باید متوجه می شد که کدوم رو انتخاب کنه. اما باید این قضیه رو در نظر گرفت که 15 دقیقه از دید یک بچه ای که در یک اتاق تنها سپری می کنه و کسی هم نیست که بهش بگه «نخور» خیلی زمان زیادیه…

  مقاله چهار پله ی یادگیری

اینکه نتیجه ی تحقیق چه شد و یا آیا این کودکان مارشملوهایشان را در طول 15 دقیقه خوردند یا نه و چه عکس العملی نشان می دادند را در فیلمی که از همان تحقیق گرفته شده و در انتها برایتان قرار دادم می توانید مشاهده کنید.

 

اما ما چگونه می توانیم در زندگی خود از تئوری مارشملو استفاده کنیم؟صبر برای رسیدن به موفقیت

خیلی از آدم ها عجول هستند و دنبال لذت های آنی هستند، در صورتی که اگر صبور باشیم می توانیم صاحب لذت های پایدار و بزرگتری شویم.

این تحقیق هم همین موضوع را نشان میدهد که اگر کودک بتونه در طول آن 15 دقیقه بدون اینکه کسی یا چیزی براش ممنوعیتی ایجاد کنه با انتخاب خودش، تصمیم بگیره که چشمش رو روی لذت های آنی ببنده میتونه پس از 15 دقیقه لذت های بزرگتری رو تجربه کنه و بدست بیاره.

اگر از این تئوری در  زندگی خود بتونیم استفاده کنیم مطمئن باشید که به لذت های بسیار بزرگی دست پیدا می کنیم.

  مقاله 2 دستورالعمل برای غلبه بر نگرانی

یعنی اگر ما بتونیم یه جاهایی از خواسته هامون دست بکشیم و اون شیرینی های زندگی رو فعلا نخوریم در ادامه می تونیم خیلی شیرینی های بیشتر و خوشمزه تری بخوریم.

مثلا اگر به جای اینکه پولمان رو صرف خریدهای بیهوده کنیم پس انداز کنیم، یا اگر به جای اینکه خودمون را با خرت و پرت سیر کنیم، منتظر بمونیم تا غذای اصلی و خوشمزه حاضر بشه بعد اون رو بخوریم.

پس اگر یاد بگیریم که مارشملوهای خود را زودتر از موقع نخوریم و آینده نگر باشیم در آینده ای نزدیک می توانیم به شرایطی چندین برابر بهتر برسیم. مارشملوها خیلی قدرتمند هستند.

افراد موفق حاضر به انجام کارهایی هستند که افراد ناموفق نیستند. صبر برای رسیدن به موفقیت الزامی است. موفقیت چیزی نیست که به گذشته یا شرایط فعلی زندگی تو بستگی داشته باشد، بلکه به این بستگی داره که الان چقدر حاضری کارهایی رو انجام بدی که برای موفق شدن ضروریه. چیزی که آینده ی تو رو می سازه تصمیمیه که الان برای موفق شدنت می گیری.

  مقاله 3 راز موفقیت از جول اوستین

فیلم این تحقیق را می توانید از اینجا مشاهده یا دانلود بفرمایید:

دانلود با حجم 40 مگابایت

برای دانلود فایل PDF متن بالا روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود PDF با حجم 150 کیلوبایت

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها