کتاب الکترونیکی

مقاله از معمولی تا فوق العاده

آموزش رشد شخصی

از معمولی تا فوق العاده

رشد شخصی

اغلب اوقات، انسان هایی را می بینید که به نظر نمی رسد به اندازه ی شما باهوش یا با استعداد باشند اما با وجود این، به دستاوردهای چشمگیری رسیده اند.

هیچ چیز بیش از این خشمگین تان نمی سازد که فردی به ظاهر خنگ تر از خود را ببینید که کاری را بهتر از شما انجام می دهد. اما چنین چیزی چگونه آموزش رشد شخصیممکن است؟ پاسخ ساده است. آنها در مرحله ای از زندگی شان به این نکته پی بردند که کلید موفقیت در پرورش و رشد شخصی و حرفه ای است و این مستعد وقف زندگی برای یادگیری مداوم است.

خبر خوب این است که تقریباً هر مهارت مهمی قابل یادگیری است و هر مهارت شغلی را می توان آموخت. کسی که امروز در کارش حرفه ای است، روزی کاملاً غیرحرفه ای بوده است. مهارت های فروش را می توان یاد گرفت. هر فروشنده موفق، یک روز فروشنده ابتدایی بوده که حتی قادر به یک فروش از طریق تلفن هم نبوده است.

تمام مهارت های پولسازی هم قابل یادگیری اند. تقریبا همه انسان های ثروتمند، روزی فقیر بوده اند. شما هم می توانید هر آنچه که نیاز دارید، یاد بگیرید تا هر هدفی را که برای خودتان تعیین کرده اید، تحقق ببخشید.

 

با یک تصمیم شروع کنید

نقطه شروع تبدیل شدن به یکی از لایق ترین و پردرآمدترین فرد در شغل خودتان بسیار ساده است. تصمیم بگیرید!

تغییرات بزرگ در زندگی زمانی اتفاق می افتد که جرقه ای در ذهنتان ایجاد شده و پس از آن تصمیم می گیرید که کاری را متفاوت انجام دهید یا کار متفاوتی انجام دهید.

اکثر مردم دوست دارند ثروتمند، خوشبخت، شاد و سلامت باشند اما آرزو و امید به تنهایی کافی نیست. باید تصمیمی راسخ بگیرید که حاضرید هر بهایی را بپردازید و سپس اقدام کنید و آن بها را بپردازید. باید هر مسافتی را بپیمایید تا اهدافی را که برای خودتان تعیین کرده اید، تحقق ببخشید.

 

پیرو رهبران باشید، نه دنباله روی پیروان

وقتی تصمیم می گیرید یکی از بهترین های شغل خودتان باشید، به اطرافتان نگاه کنید و افرادی را که هم اکنون در اوج هستند، مشخص کنید.

      آنها چه ویژگی های مشترکی دارند؟

      روزشان را چگونه مدیریت و برنامه ریزی می کنند؟

      چه کتاب هایی می خوانند؟

      در چه کلاس هایی شرکت می کنند؟

      و…

این ها فقط شمار اندکی از سوالاتی است که باید بپرسید، برای این که بفهمید انسان های موفق چه می کنند که شما ممکن است نیاز به انجام دادن آنها داشته باشید.

 

رشد شخصی با پیروی و تقلید از افراد موفق

 

شما توانایی های نامحدودی دارید

هیچکس بهتر و باهوش تر از شما نیست. اگر کسی امروز کاری را بهتر از شما انجام می دهد، به سادگی اثبات می کند که او یاد گرفته که چگونه از قانون علت و معلول در کارش استفاده می کند و او شروع به انجام دادن کارهایی کرده که دیگر افراد موفق نیز انجام داده اند.

مصداق قانون علت و معلول در زندگی شخصی تان «یاد بگیرید و انجام بدهید» است.

سرآمد شدن، تصمیمی است که شما می گیرید یا اینکه در گرفتن آن تصمیم دچار شکست می شوید. اما در غیاب تعهد به برتری در شغل انتخابی تان، شما به طور خودکار کارایی تان را پایین می آورید. هیچکس اتفاقی یا با هر روز سرکار رفتن، سرآمد نخواهد شد. سرآمد شدن نیازمند یک تصمیم قاطع و تعهد همیشگی است.

 

عوامل رشد و پیشرفت در کار

 

اگر فرصت نداشتید این مقاله را الان بخوانید می توانید فایل PDF آن را دانلود کنید و در آینده بخوانید، کافیست فرم زیر را در کمتر از 10ثانیه پر کنید:

 [newsletter_signup_form id=4]

 

 

 

نوشته های مشابه

guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احمد سلگی
احمد سلگی
6 سال قبل

بسیار عالی بود
ممنون