کتاب الکترونیکی

مقاله چرخ را از نو اختراع نکنیم!

الگوبرداری از آدم های موفق

چرخ را از نو اختراع نکنیم!

الگوبرداری از انسان های موفق

در ساده ترین شکل خود قانون علت و معلول چنین می گوید:

اگر معلولی است که می خواهید در زندگی تان آن را به دست آورید، فقط کافی است سلسله علت و معلول پیشین آن را بررسی کنید و کسی را پیدا کنید که زمانی آن معلول را نداشته و ببینید او برای به دست آوردن آن چه کرده است. سپس شما هم همان مراحل را انجام دهید. اگر همان کاری که مردم موفق انجام داده اند بکنید نهایتاً همان نتایج نصیب تان می شود، این معجزه نیست، بلکه یک قانون است.الگوبرداری از آدم های موفق

مجسم کنید که می توانید در زندگی هرچه بخواهید بشوید، هرچه بخواهید داشته باشید و هرکاری را بخواهید انجام دهید، به شرطی که بفهمید سایرین قبل از شما چگونه به آن اهداف رسیده اند و چه باورهایی داشته اند و سپس شما هم همان کارها را انجام دهید و همان باورها را در خود ایجاد کنید. این کاملاً به خودتان بستگی دارد.

چه لزومی دارد که چرخ را از نو اختراع کنیم؟

زندگی مردان و زنان مؤفق را بررسی کنید. به اندیشه و عمل آنها توجه کنید و بعد دقیقاً از آنها الگو بگیرید. اشخاص برتر در هر رشته و حرفه، از بازیگران سینما و تئاتر گرفته تا موسیقیدان ها و ورزشکاران و بازرگانان، همگی از بهترین اشخاصی که در زندگی و حرفه خود سراغ داشتند، الگوبرداری کرده اند.

قاعده این است:
اگر می خواهید در صف برندگان قرار بگیرید، مثل آنها راه بروید و مثل آنها قدم بردارید. طولی نمی کشد که رفتارتان مانند برنده ها می شود و به همان نتایج آنها می رسید. به این نتیجه می رسید که برای بردن خلق شده اید و هیچ مانعی نمی تواند شما را متوقف سازد.

سفر بسیاری از افراد مؤفق دنیا از بیکاری و فقر و رسیدن به مؤفقیت و استقلال مالی، زمانی شروع شد که به مطالعه مؤفق ترین مردان زمانه ی خود پرداختند. می خواستند بدانند آنها چه کرده اند و بعد وقتی این را می دانستند همان کار آنها را تکرار می کردند.

شما می توانید با خواندن کتاب «توانگران چگونه می اندیشند» اثر چارلز آلبرت پویسانت سفر خود را آغاز کنید.

 

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها