خانه / داستان کوتاه / راز موفقیت از زبان یک میلیونر
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

راز موفقیت از زبان یک میلیونر

راز موفقیت از زبان یک میلیونر

راز موفقیت

آقای ای.چل.هان، در سی و دو سالگی زارع فقیر و تهیدستی بود و روزهای سخت و اندوهباری را پشت سر می گذاشت، اما پس از آنکه توانایی های خود را شناخت، باور کرد و تحمل رنج و سختی را پذیرفت، به مؤفقیت بی کران دست یافت و سیل درآمد به زندگی اش سرازیر شد.
او در پنجاه سالگی مالک صدها شرکت فرآورده های نفتی بود و روزی سه میلیون دلار عایدی داشت. به علاوه، هر روز بر وسعت قلمروی امپراطوری خود می افزود. به طوری که در هفتاد و شش سالگی، یعنی اندکی قبل از مرگش، روزانه پنج میلیون دلار درآمد داشت.رمز موفقیت

روزی در جریان یک برنامه تلویزیونی، مجری برنامه از او پرسید:
آقای هان، مؤفقیت چشمگیر شما بر کسی پوشیده نیست، آیا ممکن است به الگوهایی که در زمینه های مختلف از آن استفاده کرده اید، اشاره کنید تا ما هم با پیروی از این الگوها به مؤفقیت های بزرگ برسیم؟

در ادامه بخوانید:  چگونه یک فرد انتقادپذیر باشیم؟

هان پس از چند لحظه پاسخ داد:
«دستیابی به مؤفقیت مستلزم پیروی از دو اصل است:
۱- اول اینکه ببینید بیش از هر چیز در تمنای کسب چه هستید و در آن جهت گام بردارید.
۲- دوم اینکه بهای آن را که تحمل رنج و مشقت است بپردازید.

برای دستیابی به ثروت، مکنت و بضاعت، باید سر و پا مشتاق و در طلب آرزوی چیزی باشید و اعتقاد کامل داشته باشید که به انجامش قادرید. چنان به کار خود علاقه و اشتیاق نشان دهید که نه سرما بتواند شما را از پیشروی باز دارد و نه گرسنگی قادر باشد شعله های زبانه کش عشق را در دل شما خاموش کند. در این راستا چنانچه ثبات قدم و ایستادگی با اشتیاق سوزان ترکیب شود، می توان با نگرشی بر جنبه مثبت هر اشتباه، از آن تجربه پند آموخت و موانع موجود سر راه را محو کرد و از بین برد.

علت نرسیدن غالب مردم به مراد و مقصودشان این است که آنها را دقیقاً و به طور جامع تعریف و مشخص نمی کنند و باورکردنی به حسابشان نمی آورند.
به علاوه، هیچ چیز آنان را به شدت جذب نمی کند. حتی افرادی که به دقت خواسته هایشان را تعیین می کنند، این آمادگی را در خود سراغ ندارند که رنج ها و مرارت های کسب ثروت و شوکت را به جان و دل بخرند و قیمتش را بپردازند. این افراد به ظاهر بیرون از زندان زندگی می کنند و با این حال به لحاظ عاطفی و احساسی زندانی هستند.

در ادامه بخوانید:  تبدیل ماشین به دانشگاه


در سی و دو سالگی که کارم به ورشکستگی و بدبختی رسید این دو اصل ارزشمند را آموختم: ببینید بیش از هر چیزی در تمنای کسب چه هستید و آنگاه بهای دستیابی به این خواسته را بپردازید.

 

نویسنده

نگرش نیک
نگرش نیک
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 3 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 3 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 4 ثانیه تا دانلود فایل صوتی فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
چگونه بتوانیم هر شرایطی را تحت کنترل خود درآوریم؟
دانلود رایگان دقایق ابتدایی
کافیست ایمیل خود را وارد کنید:
شما تنها 5 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید