خانه / مقالات / مقاله چگونه از قدرت کلام خود استفاده کنیم؟
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

مقاله چگونه از قدرت کلام خود استفاده کنیم؟

چگونه از قدرت کلام خود استفاده کنیم؟

قدرت کلمات

 

هر چیزی را که به آن فکر کنیم، به زبان بیاوریم و پیش بینی کنیم به واقعیت تبدیل می شود. به همین دلیل است که باید مراقب افکار و کلماتی که به زبان می آوریم باشیم.

با این حال خیلی ها خیلی راحت حرف هایی را می زنند که به ضرر خودشان تمام می شود مانند:

«هرگز به زندگی دلخواه خودم دست پیدا نمی کنم»

«هرگز موفق نخواهم شد»

«هرگز همسر مورد علاقه خود را پیدا نخواهم کرد»

«هرگز نمی توانم این مهارت را یاد بگیرم»

این افراد متوجه نیستند که با حرف هایشان دارند آجرهای دیوار شکست زندگی خود را بنا می کنند و تبدیل به بزرگترین دشمن خود می شوند.

 

کلمات مثل چی هستند؟

 

اگر فرض کنیم افکار ما مانند جسم ما می باشد، آنوقت کلمات ما مانند روح می باشد، به عبارتی با بیان افکارمان به آن روح و انرژی می بخشیم.

 

کلمات شبیه دانه هستند. وقتی کلمات را با صدای بلند بیان می کنیم، ریشه می گیرند و رشد می کنند. اگر از کلمات مثبت استفاده کنیم، زندگی ما در مسیر مثبت رشد می کند.

 

کلمات مثل سکان کشتی است. با آنکه سکان کشتی کوچک است اما می تواند یک کشتی بزرگ را هدایت کند. به همین شکل کلمات شما مسیر حرکت زندگی شما را مشخص می کند. یعنی اگر مدام حرف های منفی بزنید، خود را در مسیر شکست قرار می دهید و اگر حرف های مثبت بزنید خود را در مسیر موفقیت و پیروزی قرار می دهید.

در ادامه بخوانید:  مقاله مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه

 

قدرت کلام

 

چگونه از کلام خود به نفع خود استفاده کنیم؟

کلمات ما روی اعتماد به نفس ما می تواند تأثیر مثبت با منفی بگذارد. یکی از راه های تقویت اعتماد به نفس از طریق کلام است. یعنی باید از کلمات مثبت استفاده کنید. می توانید در مورد لیاقت و توانمندی هایی که دارید با خود جلوی آینه صحبت کنید تا تأثیر قدرت کلام را در رشد اعتماد به نفس تان احساس کنید.

نکته بعدی که باید توجه کنیم هنگام بروز سختی ها و مشکلات است. باید مراقب حرف هایی که میزنیم باشیم. اینکه چگونه در مورد این مشکلات حرف میزنیم، شکایت می کنیم یا دنبال راه حل هستیم، تأثیر فراوانی در اینکه چه مدتی در این شرایط دشوار باقی می مانیم، دارد.

به عنوان یک اصل همیشه مدنظر خود داشته باشید که:

شما با کلمات خود تکلیف حال و روزتان را مشخص می کنید.

از امروز سعی کنید از کلمات مناسب استفاده کنید و نگرش مناسب داشته باشید تا کم کم برایتان به عادت تبدیل شود و شرایط برای شما در جهت بهتر شدن تغییر پیدا کند.

در ادامه بخوانید:  مقاله 10 قانون موفقیت از ناپلئون هیل

 

چگونه با کلام خود ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنیم؟

روزانه ممکن است با افراد زیادی در ارتباط باشیم. باید به خاطر داشته باشیم که حرف هایی که به دیگران می زنیم را نمی توانیم پس بگیریم. مثلا اگر می خواهیم از کسی انتقاد کنیم باید روش آن را بیاموزیم تا مبادا چیزی بگوییم تا شخص از ما آزرده خاطر شود. ما در قبال حرف هایمان پاسخگو هستیم.

مردی می گفت: «زنم می داند که او را دوست دارم. نیازی نیست که این حرف را به او بزنم. من چهل سال قبل که با او داشتم ازدواج می کردم به او گفتم دوستت دارم»

قدرت کلام را درک کردید؟

در رابطه با همسرتان (البته اگر ازدواج کرده باشید) هم شما هم او دوست دارید که این جمله زیبای «دوستت دارم» را از طرف مقابل تان بشنوید، حالا بماند که دوست دارید در عمل هم از او کارهایی را که این جمله را اثبات می کند ببینید، کاری ندارم، بحث ما در مورد قدرت کلام است.

در ادامه بخوانید:  مقاله 7 اصل استراتژی مؤثر

 

نتیجه:

وقتی مطلبی را به تکرار بیان کنید و کمی اشتیاق هم به عنوان چاشنی به آن اضافه کنید، طولی نمی کشد که ذهن نیمه هشیار شما با توجه به حرفتان واکنش نشان می دهد و تمام تلاشش را می کند تا افکار و کلمات شما به واقعیت تبدیل شوند.

 

قدرت کلام

 

پس از خواندن این مقاله پیشنهاد می کنم سخنرانی جول اوستین در مورد قدرت کلام را هم ببینید:

نویسنده

نگرش نیک
نگرش نیک
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 3 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 3 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 4 ثانیه تا دانلود فایل صوتی فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
چگونه بتوانیم هر شرایطی را تحت کنترل خود درآوریم؟
دانلود رایگان دقایق ابتدایی
کافیست ایمیل خود را وارد کنید:
شما تنها 5 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید