خانه / مقالات / مقاله صبر برای رسیدن به موفقیت های بیشتر
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

مقاله صبر برای رسیدن به موفقیت های بیشتر

صبر برای رسیدن به موفقیت های بیشتر

صبر برای رسیدن به موفقیت

مارشملو؟ یعنی چی؟ تعجب نکنید، مارشملو اسم یک شیرینی آمریکاییه، سال ها پیش تحقیقی روی کودکان چهار تا شش ساله انجام شد بدین صورت که هریک از آنها را در اتاقی خالی قرار می دادند.

بعد یک آقا یا خانومی وارد اتاق می شد و یک شیرینی مارشملوی خوشمزه جلوی این کودک قرار می داد و می گفت من باید برم بیرون ۱۵ دقیقه دیگه برمیگردم، اگه توی این مدت مارشملو رو نخوری وقتی برگشتم یکی دیگه هم بهت جایزه میدم، یعنی دوتا مارشملو داری که بخوری، دوتا مارشملو در ازای نخوردن یکی!

خب این قاعدتاً پیشنهاد خیلی خوبی بود و به نظر حتی یک بچه چهارساله هم باید متوجه می شد که کدوم رو انتخاب کنه. اما باید این قضیه رو در نظر گرفت که ۱۵ دقیقه از دید یک بچه ای که در یک اتاق تنها سپری می کنه و کسی هم نیست که بهش بگه «نخور» خیلی زمان زیادیه…

در ادامه بخوانید:  مقاله 3 قانون مهم طبیعت

اینکه نتیجه ی تحقیق چه شد و یا آیا این کودکان مارشملوهایشان را در طول ۱۵ دقیقه خوردند یا نه و چه عکس العملی نشان می دادند را در فیلمی که از همان تحقیق گرفته شده و در انتها برایتان قرار دادم می توانید مشاهده کنید.

 

اما ما چگونه می توانیم در زندگی خود از تئوری مارشملو استفاده کنیم؟صبر برای رسیدن به موفقیت

خیلی از آدم ها عجول هستند و دنبال لذت های آنی هستند، در صورتی که اگر صبور باشیم می توانیم صاحب لذت های پایدار و بزرگتری شویم.

این تحقیق هم همین موضوع را نشان میدهد که اگر کودک بتونه در طول آن ۱۵ دقیقه بدون اینکه کسی یا چیزی براش ممنوعیتی ایجاد کنه با انتخاب خودش، تصمیم بگیره که چشمش رو روی لذت های آنی ببنده میتونه پس از ۱۵ دقیقه لذت های بزرگتری رو تجربه کنه و بدست بیاره.

اگر از این تئوری در  زندگی خود بتونیم استفاده کنیم مطمئن باشید که به لذت های بسیار بزرگی دست پیدا می کنیم.

در ادامه بخوانید:  مقاله چگونه با قورباغه های مان مقابله کنیم؟

یعنی اگر ما بتونیم یه جاهایی از خواسته هامون دست بکشیم و اون شیرینی های زندگی رو فعلا نخوریم در ادامه می تونیم خیلی شیرینی های بیشتر و خوشمزه تری بخوریم.

مثلا اگر به جای اینکه پولمان رو صرف خریدهای بیهوده کنیم پس انداز کنیم، یا اگر به جای اینکه خودمون را با خرت و پرت سیر کنیم، منتظر بمونیم تا غذای اصلی و خوشمزه حاضر بشه بعد اون رو بخوریم.

پس اگر یاد بگیریم که مارشملوهای خود را زودتر از موقع نخوریم و آینده نگر باشیم در آینده ای نزدیک می توانیم به شرایطی چندین برابر بهتر برسیم. مارشملوها خیلی قدرتمند هستند.

افراد موفق حاضر به انجام کارهایی هستند که افراد ناموفق نیستند. صبر برای رسیدن به موفقیت الزامی است. موفقیت چیزی نیست که به گذشته یا شرایط فعلی زندگی تو بستگی داشته باشد، بلکه به این بستگی داره که الان چقدر حاضری کارهایی رو انجام بدی که برای موفق شدن ضروریه. چیزی که آینده ی تو رو می سازه تصمیمیه که الان برای موفق شدنت می گیری.

در ادامه بخوانید:  مقاله آیا ما با بال های گشوده زندگی می کنیم؟

فیلم این تحقیق را می توانید از اینجا مشاهده یا دانلود بفرمایید:

دانلود با حجم ۴۰ مگابایت

 

برای دانلود فایل PDF متن بالا روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود PDF با حجم ۱۵۰ کیلوبایت

منبع: کتاب تنها راز موفقیت اثر جواشیم دپوسادا

نویسنده

نگرش نیک
نگرش نیک
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 3 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما فقط 3 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 4 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
شما تنها 4 ثانیه تا دانلود فایل صوتی فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید
چگونه بتوانیم هر شرایطی را تحت کنترل خود درآوریم؟
دانلود رایگان دقایق ابتدایی
کافیست ایمیل خود را وارد کنید:
شما تنها 5 ثانیه تا دانلود کتاب فاصله دارید
کافیست ایمیل خود را وارد کنید