مقاله چگونه استانداردهای خود را بالا ببریم؟

6 ماه پیش
افزایش کیفیت زندگی
Rate this post

چگونه استانداردهای خود را بالا ببریم؟

بالا بردن کیفیت زندگی = بالا بردن استانداردهایمان

 

بالا بردن استانداردها

 

چندبار تا الان پیش آمده است که به خودتان گفته اید که چه کاری را «باید» یا «بهتر است» که انجام دهید؟ 

مثلا:

من «باید» ورزش کنم یا من «بهتر است» که ورزش کنم.

من «باید» غذای کمتری بخورم.

من «باید» کتاب بخوانم.

من «باید» کمتر با تلفن صحبت کنم.

من «باید» کمتر از شبکه های اجتماعی استفاده کنم.

من «باید» هدفگذاری کنم.

من «باید» پولم را درست خرج کنم.

من «باید» اعتماد به نفس بیشتری کسب کنم.

 

* مردم معمولا یک لیست تمام نشدنی از کارهایی که فکر می کنند «باید» انجام بدهند، دارند. این «باید»ها به این معنی است که مثلا اگر این اتفاق افتاد، من خوشحال می شوم، اگر نیفتاد من خیلی ناراحت نمی شوم، چون یک جورهایی می دانستید که ممکن است این اتفاق نیفتد.

 

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]من «باید» ورزش کنم، یعنی اگر ورزش کنم، من خوشحال می شوم، اگر ورزش نکنم خیلی هم مهم نیست.[/box]

 

* اما یک لحظه فکر کنید که چه اتفاقی می افتاد اگر کاری که می خواستید انجام دهید، یک «حتما» کامل بود؟

 

[box type=”success” align=”” class=”” width=”200″]من «حتما» ورزش می کنم. به این معنی که اگر ورزش کنم، خوشحال می شوم، اگر ورزش نکنم واقعا از خودم ناراحت می شوم، چون برایم مهم شده است.[/box]

 

بالا بردن کیفیت زندگی

 

چه زمانی تصمیم می گیرید که راهی را برای رسیدن به یک چیزی پیدا کنید یا خودتان راهی را بسازید؟

وقتی که استانداردهای خود را بالا ببرید و «باید»های خود را به «حتما» تبدیل کنید، می توانید کنترل کیفیت زندگی خود را در اختیار بگیرید.

اگر می بینید که می خواهید به جایی برسید ولی نمی توانید، فقط به این خاطر بوده است که استانداردهای خود را در آن زمینه هنوز بالا نبرده اید.

برای مثال روابط خود را در نظر بگیرید. این دقیقا یک انعکاس مستقیم از سطح استانداردهای شماست.

* دسته ای از افراد همین الان در وسط یک رابطه هستند اما خوشحال نیستند چون استانداردشان این است که «حتما» باید یک رابطه ای با کسی داشته باشند و «حتما» نیازی به داشتن عشق، هیجان، شادی و دوست داشتن نیست، فقط «داشتن رابطه» مهم است.

* دسته ای دیگر ممکن است با کسی رابطه نداشته باشند، چون استانداردشان این است که به هیچ عنوان نباید آسیب ببینند.

اگر خواهان یک تغییر واقعی در زندگی تان هستید باید کاری که مربوط به شما است را انجام دهید و از خودتان بپرسید که:

 

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]من چه کسی هستم؟[/box]

 

جواب دادن به این سوال و پیدا کردن باورهای درست در مورد خودتان بسیار باارزش است. چون این شخصیت شما را مشخص می کند.

مثالی دیگر:

شخصی را در نظر بگیرید که در حال تلاش برای ترک سیگار است. اما به خود می گوید:

«من بهترین تلاشم را انجام می دهم اما من همیشه یک سیگاری هستم».

با این جمله دیگر مهم نیست چقدر برای ترک سیگار تلاش می کند. وقتی باور او نسبت به خودش این است که یک فرد سیگاری است، پس دیگر تلاش اش برای ترک سیگار بیهوده است و به زودی دوباره شروع به سیگار کشیدن می کند. چون ما دقیقا همیشه طوری رفتار می کنیم که به آن باور داشته باشیم.

 

بالا بردن کیفیت زندگی

 

اکثر افراد اگر به زندگی شان نگاهی بیندازند متوجه می شوند که شخصیت شان بر مبنای استانداردها و باورهایی که از گذشته تا امروز برای خود انتخاب کرده بودند، شکل گرفته است. اما بیایید به این سوال جواب بدهید:

آیا شما همان شخصی هستید که بیست سال پیش بوده اید؟ آیا استانداردها و باورهای شما حتی با شخصی که یک سال پیش بوده اید، هیچ تفاوتی نکرده است؟

شما هر وقت بخواهید می توانید استانداردها و باورهای زندگی خود را تغییر دهید. گذشته، گذشته است و امروز شما شخصی دیگر هستید، شخصی همراه با باورهای جدید.

برای شخصیت جدید خود ارزش قائل باشید و اولین کاری که می کنید این باید باشد که:

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]استانداردهای خود را بالا ببرید و کاری که می خواهید انجام دهید را «حتما» انجام دهید. نگویید «بهتر است تا وزن کم کنم» یا «باید وزن کم کنم»، بگویید «من حتما وزن کم می کنم.»[/box]

 

پیشنهاد می کنم بالا بردن استانداردهای خود را با این ۵ مورد شروع کنید:

۱- سلامتی

استانداردهای خود در زمینه سلامتی تان را با خوردن غذاهای سالم، ورزش کردن و خوابیدن به اندازه کافی، بالا ببرید.

 

۲- ثروت

استانداردهای خود در زمینه ثروت تان را با یادگرفتن مدیریت درآمدتان و افزایش هوش مالی تان، بالا ببرید. هوشمندانه پول خرج کنید، هزینه هایتان را کنترل کنید، به مقدار کافی پس انداز کنید و در راه درست سرمایه گذاری کنید.

 

۳- روابط

استانداردهای خود در زمینه روابط تان را با ارتباط با افرادی که شما را دوست دارند، به شما احترام می گذارند و الهام بخش شما می باشند تا بهتر شوید، بالا ببرید.

با افرادی ارتباط برقرار کنید که می توانند توجه و عشق کامل خودشان را به شما بدهند، افرادی که برای شما ارزش قائل هستند، مثبت نگر هستند و شما می دانید که با ارتباط با آنها می توانید رشد کنید، می توانید حس خوبی داشته باشید، می توانید یک زندگی بهتری با کمک آنها برای خود بسازید.

یک دوست خوب پیدا کنید و وقت خود را با او بگذرانید و به هم کمک کنید و دست یکدیگر را بگیرید و در راستای اهداف خود بالا بکشید.

اینگونه می توانید استانداردهای خود را در زمینه روابط بالا ببرید.

 

۴- انضباط شخصی

استانداردهای خود در زمینه انضباط شخصی تان را با انجام یک کار فقط می توانید بالا ببرید:آنتونی رابینز و انضباط شخصی

 

۵- نگرش

استانداردهای خود در زمینه نگرش تان را با دیدن فیلم های جول اوستین (به نظر من) می توانید بالا ببرید. نگرش شما چیزی است که می تواند یک اتفاق بد را برای شما به یک اتفاق خوب تبدیل کند. بستگی دارد که از چه زاویه ای به داستان نگاه کنید و مهم است که همیشه به نیمه خالی لیوان توجه نکنید.

قدرتمندترین نیرو در شخصیت انسان نیاز به پیگیری مداوم در ایجاد شخصیت جدیدی است که برای خود می خواهد بسازد. باید هر روز تکرار و تمرین کنیم تا در نهایت شخصیت جدیدمان همراه با استانداردهای بالا و باورهای جدید شکل بگیرد.

 

در انتها یک کلیپ از آنتونی رابینز در همین زمینه بالا بردن کیفیت زندگی برایتان آماده کرده ام، همین الان می توانید هم رایگان تماشا کنید، هم رایگان دانلود کنید:
 

 دانلود رایگان فیلم آنتونی رابینز 

 

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=”500″]اگر این مقاله برای شما مفید بود، حتما آدرس کوتاه روبرو را کپی کرده و برای دوستان خود بفرستید: negareshenik.ir/?p=6701[/box]

 

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب نگرش نیک
من سید محمد باقرپور هستم، قصد دارم خلاصه ای از مطالب آموزشی و مفیدی که یاد می گیرم را با شما در این سایت به اشتراک بگذارم. خیلی خوشحالم که این فرصت در این وبسایت برای من فراهم شده است.

بدون دیدگاه

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!